Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » SEGÍTSETEK! Többi lent?

SEGÍTSETEK! Többi lent?

Figyelt kérdés
azt szeretném tudni hogy kileeht-e venni a pénzt. ugyanis én vagyok a kedvezményezett és úgy tudom hogy ha 18 éves elmúltam akkor már kivehetem én is. én nem mindet szeretném csak egy kisebb összeget. hogy azt lehet-e? 2003-ban már vettek ki a szüleim belőle pénzt. ugye akkor még nem voltam 18 éves. nem tudom hogy miért vették ki. nah mindegy a lényeg hogy ha elmúltam 18 éves és az a bizotsítás nekem lett tehát én vagyo ka kedvezményezett akkor tudok-e kivenni pénzt?kérlek segítsetek. nem az én nevemen van viszont ahogy mondtam én vagyok a kedvezményezett. gondolom azért nem az én nevemen van mert amikor kötöttük már jó pár éve kb 8 éve akkor még nem voltam 18 éves sőt még nagyon kicsi voltam.
2011. ápr. 8. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kedvezményezett!

Sajnos nem vehetsz ki pénzt! Nem vagy sem szerződő, sem biztosított. A kedvezményezetti státuszodat pedig nem írtad meg. Ha ez egy tőkegyűjtős megtakarítás akkor jellemzően a következőképpen fizethet a biztosító megjelölt kedvezményezettnek:

1. Ha haláleseti akkor, ha meghal a biztosított. Gondolom ezt nagyon te sem szeretnéd...

2. Elérési kedvezményezett. Ha ez egy tartamos biztosítás és a lejáratkor vagyis az elérési szolgáltatáskor még mindig te vagy a kedvezményezett.

És kedvezményezett bármikor törölhető és cserélhető és a szerződő jogosult rá a biztosított beleegyezésével.

Szóval tiszteld a szüleidet és örülj neki, hogy tudtak neked megtakarítani. A céljuk biztos nem az, hogy elherdálásra kerüljön a pénz, hanem valamilyen Ö általuk elképzelt a Te javaidat szolgáló cél megvalósítása volt.

Ha egyetértenek azzal, amit venni szeretnél a pénzből akkor kérj tőlük pénzt és adni is fognak.

Remélem segíthettem.

ui. Fel a fejjel, a szülők általában jót akarnak a kölkeiknek, csak Ti nem fogadjátok el... :)

2011. ápr. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de a szüleimtől már sokat kértem 300.000 Ft-ot és már többet nem szeretnék meg hát nem is hiszem hogy tudnának adni. egyébként lakásfelújításta költeném. járólapozás, festés esetleg ha maradna pént akkor nyílászáróra is. meg a mamámnak is szeretnék segíteni mert sajnos neki sincs és ő is szeretne valamit csináltatni. egyébként ha én nem vehetek ki akkor csak az veheti ki akinek a nevén van? és ha átíratnánk az én nevemre mivel elmúltam 18 már lehet akkor sem vehetnék ki pénzt vagy akkor igen. mert a szüleimmel is beszéltem róla és ők is azt mondták hogy ők nem tudnak adni viszont mondták hogy mivel nem hülyeségre költeném valahogyan csak meglehet oldani. egyébként ha lejár a szerződés akkor már kitudom venni, nem?
2011. ápr. 8. 10:08
 3/6 anonim ***** válasza:

"egyébként ha én nem vehetek ki akkor csak az veheti ki akinek a nevén van?" Igen

" és ha átíratnánk az én nevemre mivel elmúltam 18 " Akkor igen, de csak a szerződőt lehet cserélni jellemzően A biztosított cseréje nagyon új dolog és csak a céges életbiztinél működhet. DE, ha te leszel a szerződő akkor elméletben a díjfizetést is te vállalod át. Persze a szüleid fizethetik akkor is helyetted a díjakat. Ez már rajtuk múlik.

"mert a szüleimmel is beszéltem róla és ők is azt mondták hogy ők nem tudnak adni viszont mondták hogy mivel nem hülyeségre költeném valahogyan csak meglehet oldani." Részleges visszavásárlásnak hívják a dolgot és nem kell hozzá átírni csak Ők kell nyilatkozzanak róla, hogy szeretnének egy rész visszavenni. Ez szokott működni.

"egyébként ha lejár a szerződés akkor már kitudom venni, nem?" Nem. Nem kivenni tudod, hanem neked küldik meg, ha addig nem változtatnak a kedvezményezettségeden. Persze lényegileg ugyanaz.

Egyébként, ha lejár érdemes lehet újat indítani. Az akkori viszonyokban a legkorszerűbbet. Szerintem látod Te is, hogy az aprópénzből is lehet gyűjtögetni, Kicsit olvasgass még Te is itt: [link] hogy tudd mire való egy életbiztosítás. És szólj ha kell még segítség :)

2011. ápr. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és nem tudsz valahogyan segíteni? hogy hogyan leehtne megoldani vagy valami más megoldás hogy honnan leehtne egy kisebb összeget kivenni? a szüleimtől nem kérhetek már mert ahogy mondtam sokkal tartozom nekik igaz hogy szívesen adnnáak de már nem szeretnék kérni. ha a biztosító sem fizet akkor vmi más megoldás. egyébként a szerződésben azt olvastam hogy pont idén 300.000 Ft-ot kapnék aztán 5 év múlva 500.000 aztán ha lejár akkor 1.000.000 de gondolom azt nem kapom meg és ki sem vehetem ahogyan olvastam a válaszaidat. átíratni nem szeretném a nevemre viszont így csak akkor az veheti ki akinek a nevén van. és hát őt hiába kérném meg biztos hogy nem venne ki mert mindig azt mondja hogy jó helyen van. de mivel már nem vagyok kicsi perzse hogy szeretnénk ennyivel segíteni a felújításban elvégre vagy most vagy csak 10 év múlva ha lejár a szerződés akkor kapom meg. mindenképpen az enyém.
2011. ápr. 8. 10:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha te jól olvastad a feltételeket és jól értem akkor ez egy lépcsőzetes szolgáltatású szerződés. A szerződésből korrekt módon a legkorábban a szolgáltatások időpontjában tudtok pénzhez jutni. Vagyis akkor, amikor jár az a 300e amit írtál. Addig csak a család-barátok kölcsöne és a hitel van. De a hitelt kerüld ,ha nem életbevágó mert az csődbe vitte az országot is. Sajnos kölcsön én sem adhatok. Egyes életbiztosítási szerződések esetén lehet kölcsönt is igényelni, de mivel nem látok bele a tiédbe nem tudom lehet-e. Persze mindegy is ha a szüleid nem akarnak belenyúlni...

Van még a dogozz többet és akkor többet keresel effektus is, de ehhez munka is kell.

Nincs jobb ötletem, de remélem jön majd okosabb akinek van. Én most kifogytam... :( Sajna

2011. ápr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ha a szerződési feltételek között szerepel olyan, hogy kötvénykölcsön vagy részleges visszavásárlási lehetőség, akkor van rá esély, hogy ki lehessen venni, de mint az előttem szóló is mondta, mivel nem tudjuk milyen szerződés, nem lehet tudni ki lehet-e venni.
2011. ápr. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!