Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Az szabályos, ha külföldről...

Az szabályos, ha külföldről kötök utasbiztosítást csak a haza útra?

Figyelt kérdés
Valami rémlik, hogy csak Magyarországról történő indulás esetén köthető, de lehet, hogy rosszul emlékszem.
2011. máj. 12. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Nemtudom, de én egyszer bedőltem egy hapsinak a reptéren... hogy ha felhívom megköti nekem itthon, ha küldölfön baj lesz... mert utazási irodánál dolgozik... és épp aznap meg ltudja csinálni... hm,,, aggódtam, de nem volt semmi, így nem hívtam,

szóval előre kell kötni sztem is!

2011. máj. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Elvileg szerintem lehet kinn kötni, már ha megértik mit szeretnél, de a lényeg, hogy itthon kellett volna, mert kell hozzá az aláírásod.
2011. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én mindig a neten kötöm és kártyával fizetem tehát nem a megkötés folyamata a probléma.

Kint vagyok külföldön (3 hónapra jöttem ki, mikor kijöttem akkor is csak az ide útra kötöttem) most mennék haza. Fizikailag meg tudom kötni a szerződést csak nem tudom, hogy ha bármilyen káresemény történik akkor fizet e a biztosító, tehát szabályos e amit csinálnék.

2011. máj. 15. 20:22
 4/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Igen
2011. máj. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jól emlékszel, pláne, ha eub-s biztiről van szó. A többit nem ismerem olyan jól, de szerintem sok a hasonlóság. A lényeg az 1.3 fejezetben itt:

[link]

Ezen feltételek szerint szabályosan nem köthető.

2011. máj. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor jól emlékeztem.


"A biztosítási szerzôdés létrejöttének feltétele, hogy a Biztosított a szerzôdés létrejöttének idôpontjában a Magyar Köztársaság területén tartózkodjon."

2011. máj. 17. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!