Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Németországban élek 2 hónapja,...

Németországban élek 2 hónapja, ( még nincs elintézve minden papírom itt) Spanyolországba megyünk nyaralni, köthetek magyar biztosítóval utasbiztosítást?

Figyelt kérdés
2009. júl. 20. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az utasbiztosításnál a bejelentett lakóhely számít (abban az országban kell megkötnöd, ahol a bejelentett lakóhelyed van)...


Tudtad, hogy sok dombornyomott bankkártyához automatikusan jár a poggyász- és utasbiztosítás? :D

Vagy nagyon kedvezményesen kiegészítésként igényelhető ez a szolgáltatás (pl. évi 2000 Ft-ért!).

Ezt 1 évre kötöd meg, és akárhány külföldi utazásodra érvényes lesz (max. folyamatosan 30 napig).

Ez jóval olcsóbb lehetőség, mint az alkalmi utasbiztosítás, amit az utazás napjaira kötsz meg valamelyik biztosítóval.


Vigyázz, nehogy akkor derüljön ki, hogy valójában érvénytelen a biztosításod, mikor netán bajba kerülsz külföldön!

2009. júl. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát még magyarországon nem jelentettem be hogy itt élek, az ezután jön csak, szóval még a magyar lakcímem a hivatalos. Szóval ezek szerint köthetek magyar biztosítóval 1 hétre biztosítást.
2009. júl. 20. 15:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hol kötöt, akár amerikába is köthetsz csak az kicsit drágább lenne.

èn is németben lakom és mi karibon voltunk, nekem van bejelentett lakcímem itt is meg otthon is. Sehol nem olvastam hogy nem lehet két lakcímem. ès én innen kötöttem biztosítást, minek mennél haza egy biztosításért? Mondjuk spanyol eus így én oda nem nagyon kötnék.

2009. júl. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az utasbiztosítás alatt mit értesz? poggyasz? beteg? sztornó?


alaphelyzetben az utasbiztosítás mindig külföldre érvényes, tehát nem érvényes arra az országra, ahol laksz.


ettől függetlenül a NO-i biztosítások, olcsóbbak és sokkal jobb szolgáltatást nyújtanak, mint a MO-i biztosítók. persze nagy a szórás.


betegbiztosítást (Auslandsreisekrankenversicherung) már köthetsz ÉVES 8-10 Euróért is.

2009. júl. 27. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az elöző vagyok.


a hitelkártyákhoz tartozó biztosítás sok esetben nem túl jó. létzenek a legkülönbőzöbb kikötések, mint pl. csak akkor érvényes, ha az utazást a hitelkártyával fizetted. tehát arra nem hagyatkoznék.

2009. júl. 27. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!