Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha egy panellakásban csőtörés,...

Ha egy panellakásban csőtörés, vagy egyéb kár keletkezik, akkor kinek kell megtérítenie azt?

Figyelt kérdés
Igazából az érdekelne, hogy az esetleges javítási költséget nekem kell megfizetnem, lévén, hogy az én lakásomban történt a dolog, vagy pedig a közös költségből fog rendeződni a kár.
2011. máj. 19. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A közös költségből semmiképpen sem...


Ha van a háznak biztosítása akkor abból (érdeklődd meg közös képviselőnél), ha van sajátod akkor abból.


Ha egyik sincs akkor pedig te vagy a felelős.

2011. máj. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

azért ez nem ilyen egyszerű, ha a csőtörésért te vagy a felelős, akkor az okozott kárért is (pl. fürdőszoba átalakításakor megpiszkáltad)

ha nem te vagy a felelős, akkor a kár ugyanúgy közös, mint a társasház, vagyis még biztosítás hiányában is a közös költség terhére megy...

2011. máj. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam én is, hogy közösből megy a dolog. Persze ha én okoztam a hibát akkor természetes, hogy nekem kell fizetnem, de olyan esetre gondoltam pl., hogy beázik a mennyezet, mert a 2szint között megrepedt egy cső, vagy ilyesmi.
2011. máj. 19. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!