Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Jutalékvisszaírás. Mit csinálj...

Jutalékvisszaírás. Mit csináljak? Követelhet-e tőlem az alábbi esetben a biztosító kifizetett jutalékot? Ha igen, van-e értelme levelet írnom méltányossági alapon történő törlésről?

Figyelt kérdés
Elkövettem azt a hibát, hogy biztosítási üzletkötőnek mentem, főállásban, vállalkozói formában. Kötöttem a szerződéseket. Munkámért még nyeremény utat is kaptam, amit azonban nem sikerült kihasználnom, mert időközben eljöttem onnét.2007 áprilisában arra az elhatározásra jutottam, hogy visszaadom a vállalkozói igazolványomat. Múlt héten kaptam egy levelet Mégpedig: "Sajnos az ön által kötött biztosítási szerződések felmondása miatt, . Ezért a mai napon 220. 000 forint tartozásom áll fenn társaságunkkal szemben, melyet az alábbi csekken 30 napon belül fizethet be. Persze szerepelt a szerződésünkben visszaírás, de csak nekem van kötelezettségem? A biztosítónak nem lett volna az, hogy értesítsen arról a tényről hogy x y ügyfál nem, fizet? 1. Az ügyfeleimmel tartani kellett volna a kapcsolatot a biztosítónak ha nem fizet, akkor intervenció, stb. Ez nem az én dolgom 2007. április óta. Senki nem értesített. Sajnos nincsen lehetőségem kifizetni, hatalmas terhet róna most rám, munkanélkül vagyok, és több gyereket nevelek egyedül.
2009. jún. 29. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs mit tenni, nekik van igazuk. Ezért szar a biztosítói ügynöki szakma.
2009. jún. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én speciel büszke vagyok, hogy biztosítási ügynök vagyok.

Olvasd át alaposan a megbízási szerződésed, abban benne kell, h legyen, mi az eljárás a jutalék visszaírásakor, és milyen kötelezettségeid maradnak ha a megbízási szerződést felmondod. Ja az sem mindegy, ha a megbízásit rendes felmondással Te, vagy a biztosító szünteti meg!


Általában a biztosítók és a közvetítő cégek sztornóalapot képeznek, melyből a visszaírásokat tudják fedezni, ha a munkatárs elmenne a cégtől. Ennek is utána kellene járnod, mert ha így van, akkor csak bepróbálkoztak nálad, hátha megijedsz és befizeted azt is amit nem kéne. Sok cg kussol, h van náluk ilyen, mert a lúzerokat könnyű beugrasztani egy keményebb hangú levéllel.


Viszont nagyon nem kell keménykedni a biztosítókkal mert elég jó jogászaik vannak, inkább kompromisszum készen közelíts feléjük. Ha nincs sztornóalap (amit nem hiszek) akkor ajánld fel, h ledolgozod a következő 10 évben, mert sajnos most nem tudsz fizetni. Vagy mond azt, h majd belefoglalod őket a végrendeletetdbe :)


Amúgy pedig ha 2007 óta nem vagy a cégnél, milyen szerződés után akarnak visszaírást eszközölni? Ugyan már! Persze megértem őket, a hatalmas részvénypiaci buktát valamivel csak kell enyhíteni :)


Írj nekik 1 levelet melyben pontosítást kérsz, miből is fakad a visszaírás, legalább alaposan utána tudsz számolni a dolgoknak. Ja és az is jó ötlet amit írtál, h nem értesítettek a díjelmaradásról, pedig Te lehet h tudtál volna segíteni, de így sorry!

2009. jún. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nyugi!


alapvetően van visszaírás, de:


1.

ahogy te is írtad, kötelessek lettek volna téged informálni, ha veszélyeztetve van a szerződés, hogy lehetőséged legyen ezt megakadályozni.


2.

milyen szerződés, amiért még most ilyan hatalmas visszaírást követelnek?


3.

nem minden jogszerű, ami az ügynöki szerződésben le van írva. ezzel sok biztosító is tisztában van, csak beleveszik, hogy lehessen fenyegetőzni.


én a helyedben az első pontra írásban rákérdeznek és semmi féle képpen nem egyezkednék.

2009. júl. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!