Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ez a biztosítás hogyan működik...

Ez a biztosítás hogyan működik? (többi lent)

Figyelt kérdés
van egy biztosításom amit még 2003-ban kötöttek a szüleim. én vagyok a kedvezményezett. úgy szerettük volna ha 18 éves leszek ami tavaly voltam ki tudjam venni azt a pénzt. viszont a biztosító úgy csinálta hogy csak 2019-ben jár le. addig nem is tudom kivenni? úgy tudom hogy kilehet venni de akkor max a felét ha kifizetik. illetve van egy olyan rész amit küldtek leveelt hogy 2012-ben 315.000, 2017-ben 700.000 Ft-ot kaphatok? vagy azok az összegek miért vannka ott? ha akinek a nevén van a biztosítás és ha él még vagy ha már meghalt akkor kapnám én azt az összeget vagy azt nem kapom meg? de akkor mit jelent a papíron? nagyon fontos lenne. kérlek segítesetek. nagyon szépen köszöönm, tényleg nagyon fontos.
2011. aug. 25. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel semmi konkrétumot nem írtál, hogy melyik biztosító és mi a biztosítás neve, stb, ezért azt mondom menj be a biztosítóba, és kérdezd meg ott.
2011. aug. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
felhívtam őket de nem mondott semmit! egyébként a generali biztosítóról van szó
2011. aug. 25. 08:53
 3/5 anonim ***** válasza:

A Generalinak is van többfajta életbiztosítása. A honlapjukon fenn vannak, ott meg tudod nézni, hogy az adott biztosításnál milyen kifizetés(eke)t lehet igénybe venni.

De a biztosítási kötvény mellé is kellett egy több oldalas tájékoztatót kapnotok, amiben szintén benne vannak a feltételek.

Az, hogy ki veheti fel, attól függ, hogy kit jelöltetek meg a biztosításban (a miénk pl. olyan volt, az elérési és a lejárati összeget a biztosított veheti fel, csak halálesetkor kapta volna a kedvezményezett)

Ahhoz, hogy tudjunk valami érdemlegeset mondani, tudni kellene a biztosítási módozat nevét, a szerződés kezdeti dátumát és a szerződő rendelkezéseit.

2011. aug. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok biztosítási szakértő, de ha megengeded, akkor leírom, hogy szerintem mi a szitu.

A biztosítás nem a tied, a szüleidé. Te meg lettél jelölve, mint kedvezményezett. Ez azt jelenti, hogyha a szerződés időtartama alatt meghalnak, akkor a szerződéses összeget megkapod.

Nem írtad le a lényeges dolgokat, hogy milyen típusu a biztosítás, (kockázati, megtakarítással egybekötött, stb.) Havi díjfizetéses vagy egyösszegű díjfizetéses?

Ha havi díjfizetéses, akkor nem hinném, hogy szüleid kaphatnak pénzt. Ha egyösszegű befizetéses, akkor valamicskét kaphatnak a szüleid, de szerintem jóval a szerződéses összeg harmada alatt, hiszen nagyon messze van még a szerződés lejárta.

Javaslom, hogy olvassátok el rendesen a szerződést, vagy kérjetek egy példányt a biztosítótól.

Nem a biztosító csinálta úgy, hogy 2019-ben fog lejárni, hanem a szüleid kötöttek olyan biztosítást, ami 16 év futamidejű. Ergo ne a biztosítót szídd, hanem a szüleidet.

2011. aug. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem igaz! a biztosító csinálta rosszul és szerintem azért hogy minél tovább kelljen fizetnünk! azért mondom mert 2003-ban lett kötve és akkor én 11 éves voltam. a nagyszüleim is itt voltak amikor kötötték és úgy beszélték meg hogyha 18 éve sleszek akkor kitudjam venni. én tavaly múltam 18 éves. ha 10 évre kötötték volna mert tisztán emlékszem rá hogy mondták hogy 10 évre kötik mert 2013-ban megkaphassan, ugynais arra bejezezem az iskolát és akkor az a pénz jól jön iskola után. tehát a biztosító cseszte el mert mi mondtuk neki hogy 18 éves koromig kelljen fizetni és utána kivehessük .most nem vehessük ki mert akkor csak az 1/3-át ha megkapnánk. visznot így még 8 évig fizetni kell és nem olcsó. 2003-ban még 4.000 Ft-ról indult havonta (ugynais havonta kell fizetni) most pedig már 32.000 Ft havonta. és amit küldenek levelet azon rajta van hogy mennyi eddig a befizetett összeg. mindig februárban küldik és CSAK 900.000 Ft van a számlán ami lehetetlen szerintem. egy évbe kb 350.000 Ft-ot fizetsz. ez durván 2 és fél év igaz hogy régebben olcsóbb volt de monjuk kb 4 és fél év alatt jött össze ez az összeg viszont 9 éve fizetjük sőt 2003 előtt is már volt 1999-től akkor 5 évre kötöttük és az a pénz is akkor hol van. mert az lehetetlen hogy 15 év alatt CSAK 900.000 Ft legyen a számlán sőt semmit sem vettünk ki eddig. és én azt a havi 32.000 Ft-ot is sokallom ahhoz képest hogy 4.000 FT-ról indult. minden évben kb 4-5 ezerrel drágább pedig a szerződésben is bennevolt hogy csak egy bizonyos összeget kell fizetnünk havonta tehát fix összeget. és hogyha azt számolom hogy a 900.000 ft jött össze 15 év alatt akkor egy évben csak 60.000 Ft- ot kellett volna fizetnünk. vagyis 5.000 ft havonta .(kb) ez szerinted hogyan lehetséges? éppen azon gondolkodtam hogy a kezdetektől is ennyit fizettünk. 4956 Ft-ot. és ez a fix összeg a szerződésben is benne van tehát hogy nem emelik sosem és amíg le nem jár aszerződés addig ezt kell fizetni havonta tehát 2019-ig. leeht hogy amit emelnek pluszba az ta saját zsebükbe rakják. mert az a 4956 ft havonta lenne az a 15 év alatt ami eddig benne van tehát a 900.000 Ft. és 15 év=900.000 Ft (havonta fix 4956 helyett mostmár 32.000 Ft) szerintem ez egy nagy átverés. és mire lejár 2019-ben addigra akkor már mennyit kell majd fizetnünk havonta? 100.000 Ft-okat? és mennyit kapunk majd kézhez? leeht hogy csak az 1/4-ét vagy annyit sem. nagyon jó lett volna ha most kitudtuk volna venni hogy elmúltam 18 éves és akkor abból a pénzből meg tudtuk volna csináltatni a lakást valamennyire illetve nem kellene havonta ennyit fizetni és nem lenne rá gond.
2011. aug. 26. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!