Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Az Aegon kerti biztosítás...

Az Aegon kerti biztosítás kiegészítővel kapcsolatos kérdés? Többi lent.

Figyelt kérdés
A szomszédom kapott egy levelet a lakásbiztosításával kapcsolatban, amelyben lehet igényelni a kerti kiegészítő biztosítást. Ez engem is érdekelne abban az esetben, ha fizetne a természeti káresetek kapcsán is (jégverés vihar). A szomszéd sajnos nem emlékszik ere, hogy erre is térit-e ez a kiegészítő, a levelet sajnos nem tudom elolvasni, mert már visszaküldte, a neten kevés anyagot találok róla az ügyfélszolgálat meg nem veszi fel a telefont. Aki tud erről valami bővebbet kérem segítsen.
2011. okt. 13. 07:52
 1/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Ha jelenleg Aegon CSB-d van, akkor kösd át Aegon LSZB-re és alapból benne lesz. Sőt sokkal de sokkal több minden lesz benne alapból, és az ára minimálisan lehet akár olcsóbb is, de lehet, hogy pár száz Ft-al lesz drágább. A lényeg, hogy ugyanazért a pénzért amiért kiegészítőt tennél bele, már kapsz egy teljesen új és hihetetlen széleskörű biztosítást.

És a kérdésedre a válasz: Igen fizeti! És azt is fizeti, ha csőtörés miatt fel kell ásatni a kertet pl.

2011. okt. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves Krisztián!

NINCS benne alapból a kerti csomag az LSZB-ben!!

Amit Ti brókerek adhattok , abban igen, mert Ti csak a csomagos verziót értékesíthetitek, de az üzletkötők szabadon választhatnak csomagos és modulos között. a modulos azonos paraméterek mellett olcsóbb az ügyfélnek, de a brókerek az életbiztosításnál is csak a magasabb díjjal dolgozhatnak, mint az üzletkötők.

Pl.: Forte minimáldíja: 8.000 ft.

Lakás Start : 12.000 ft.

2011. okt. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

A modulos olcsóbb mint a csomagos, az lehet, mert nincs benne semmi pl. Drágább életbiztosítást adhatjuk? Az Aegontól pl. bármit értékesíthetünk bármikor, BÁRMIT!!! És kérlek, ha nem tudsz valamit , hogy az Aegonnak és egy alkusz cégnek milyen szerződése van egymással és ez mire jogosítja fel a partnert, akkor légy szíves ne mondj fals információkat!

UI: és mire hány százalék kedvezményt lehet adni mint Aegonos értékesítőnek LSZB-ben? Nem a tartam meg a díjfizetési kedvezményre vagyok kíváncsi, hanem arra, hogy TE mint értékesítő mennyit faraghatsz le a saját jutalékodból, hogy az ügyfélnek olcsóbb legyen?

2011. okt. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves Krisztián!

Nézzük sorban a felvetéseidet.

1 :Tudom hogy az alkuszok mindent köthetnek az Aegon-tól, de a minimáldíjaik magasabbak mint az üzletkötőké,alkuszokkal is dolgozom együtt,van rálátásom.

2: A modulos azért modulos, mert az ügyfél dönti el, hogy melyik elemet kívánja megkötni, s nem az 5 féle csomagból kell választania.Pl.: ha szeretné megkötni a "besurranásos lopást", a "vandalizmus,graffiti" az " elfolyt víz "kockázatokat is ,Te egy csomagon belül nem tudod ajánlani , míg én igen.Sok brókeres szerződést dolgoztam át, tisztában vagyok a lehetőségeitekkel.

3:Az LSZB-be én is ugyan olyan olcsón kötöm a kockázati életet, mint Te.

4:A kedvezményekről annyit,hogy az ügyfél minél több modult kér a szerződésbe, annál magasabb a díjkedvezménye, de hogy ez ne az én jutalékom terhére menjen, tehát érdekelve legyek a lehető legjobb szerződés megkötésére, sávosan annyival magasabb a jutalékom is. A tartam, illetve a díjfizetési engedményen felül az éves díj 40%-át is kiadhatom, de a jutalékomon nem ilyen százalékkal lesz kevesebb.

5: Pl.: 100 nm-es átlag vidéki családi házra,ha Te az "E" csomagot kötöd,és ugyanezeket a kiegészítőket tartalmazó modulost összehasonlítjuk, akkor, ha Te megadod a 13%-os csomagkedvezményt, a díja: 50.712 ft.,modulosnál :40.493 ft. És nem adtam sehol díj-,és tartamkedvezményt.!!

Persze , és itt tisztelet a kivételnek,a bróker a jutaléka terhére nem ad csomagkedvezményt.

A fenti érdeklődőnek a CSB-je mellé kiküldött levél 4 féle kiegészítőt tartalmaz,: besurranás, elfolyt víz,szabadban tárolt vagyontárgyak,kerti növényzet, ezeket csomagban, együtt nem tudod ajánlani neki.ezért modulosat kössön.

Egyébként szép napot.

2011. okt. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Kedves Krisztián!

Nézzük sorban a felvetéseidet.

1 : Minimál díjaik magasabbak? Fogalmam sincs, de igazából ez tök mindegy, mert itt nem az a lényeg, hogy Forte vagy Életpálya vagy Mix vagy stb., hanem az hogy Aegon,Generali,Union, ING, Axa, Aviva, Uniqa,Allianz vagy teszem azt K&H.

2: Bróker nem egyenlő alkusz

3: Az LSZB-be nem szoktam kockázati életet kötni.

4: 1.Ügyfél, 2.ÉN (jutalék), 3. Pénzintézet, 4.Állam

5: Nem a csomagkedvezményre gondoltam, de ezek szerint akkor én 20% +-t tudok adni, a másik pedig az, hogy kiszámoltam és nekem sehol sem jött ki 50.712 Ft, és amúgy nincs E modul :D

Annyit tudok, hogy egy 100 nm-es átlag vidéki ház LEGNAGYOBB csomaggal, mindennel cakkum pakk, 43.000 Ft/év 21M Ft-os épületbizt.-al és 7M ingósággal.

2011. okt. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Sorry az elejét nem töröltem ki rendesen.
2011. okt. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!