Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan kössem a meg új kötelez...

Hogyan kössem a meg új kötelező biztosításom?

Figyelt kérdés
Van egy kötelező biztosításom aminek az évfordulója 11.22.Tehát ezt már nem tudom felmondani.Lehet olyat csinálni h kötök egy ujjat aminek az évfordulója 2012.01.01.lesz és akkor automatikusan az megszünik.tudom hogy akkor 11.22től.dec31ig biztosítás nélkül lenne az autóm,de nem számit.Vagy ez igy nagyon hülyeség és ilyet nem lehet?mindenképp váltani szeretnék.
2011. nov. 8. 23:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Most nem tudsz váltani. Biztosítót váltani csak évfordulóra lehet, 30 nappal előtte fel kell mondani az aktuális biztosítást. Erről már lemaradtál ha az évfordulód 11.22.

"kötök egy ujjat aminek az évfordulója 2012.01.01.lesz és akkor automatikusan az megszünik.": ilyet nem tudsz csinálni.

"tudom hogy akkor 11.22től.dec31ig biztosítás nélkül lenne az autóm,de nem számit." A biztosítás nélküli időre fedezetlenségi díjat kell fizetni, ami magasabb a biztosítási díjnál. Ha díjnemfizetés miatt szűnik meg a szerződésed, nem köthetsz más biztosítóval szerződést csak azzal, akinél a megszűnt szerződésed volt.

"Vagy ez igy nagyon hülyeség és ilyet nem lehet?" Nem lehet.

"mindenképp váltani szeretnék." csak évfordulóval tudsz, jövőre.

2011. nov. 9. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ekkor szünhet csak meg az aktuális biztosításod:


1. Ha eladod az autót (=érdekmúlás)


2. Díjnemfizetés miatt (ezt ahogy az előző is írta, ezt kötelező ott újrakötni, ahol megszűnt)


3. Üzembentartó váltásnál. (mert ekkor az új üzembentartónak kell biztosítást kötnie.)

2011. nov. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!