Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan mondhatom fel a kötelez...

Hogyan mondhatom fel a kötelező biztosításom, ha nem 30 nappal előtte töltöttem ki a felmondási nyilatkozatot?

Figyelt kérdés
2010. 06. 02-én kötöttem az autómra a kötelező biztosításom.Befizettem az utolsó negyed évi részletet majd ezek után 2011.06.02-én kitöltöttem a felmondási nyilatkozatot, ezek után a biztosítóm küldött egy levelet, h. nem áll módjukban felmondani a szerződésem, mert nem 30 nappal a biztosítás lejárta előtt mondtam fel.De úgy tudom h. már év közben is lehet biztosítót váltani, szóval nem értem miért nem mind1 mikor mondom fel.Szóval hogyan mondhatom fel a kötelező biztosításom, ha nem 30 nappal előtte töltöttem ki a felmondási nyilatkozatot? A válaszokat előre is köszönöm!
2011. jún. 15. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt sajnos buktad, majd jövőre.

A kötelező biztosítás felmondását az évforduló előtt legkésőbb 30 nappal jelezni kell írásban, tehát jogosan nem fogadták el. Ezen kívül csak akkor mondhatod fel a kötelezőt, ha eladod a kocsit, vagy kivonatod a forgalomból.

2011. jún. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Teljesen jogos, értem h. nem tartottam be a 30 napot, de azt olvastam h. év közben is lehet biztosítót váltani! Lehetséges h. a következő negyed évet be kell fizetnem és akkor tudok majd váltani?
2011. jún. 15. 20:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Az év közbeni váltás annyit jelent, hogy ha év közben veszel autót, akkor év közben lesz az évfordulód. Pár éve még úgy volt, hogy aki pl. májusban autót vett, annak is január 1-el lehetett váltani.

Most ez változott erre, hogy mivel 2010. 06. 02-én kötötted, így 2011. 06.02-vel köthetsz újat, ha előtte 30 nappal jelzed a felmondási szándékot.

Tehát az év közbeni váltás is akkor működik, ha az évfordulód év közben van, a biztosítási időszak 1 év, amit idő előtt nem lehet felmondani.

Legközelebb 2012.06.02-én válthatsz, és előtte ne feledd el jelezni nekik minimum 30 nappal előre!

2011. jún. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vonasd ki a kocsit a forgalomból (2000) és pár nap múlva helyeztesd üzembe újra (2500) olyan biztosítónál kötött szerződéssel amit szeretnél.

Jössz egy sörrel.

2011. jún. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem fizetsz. A biztostás ilyen esetben "Nem fizetés miatt megszünt" visszajelzéssel a biztosító eláll a szerzősétől. Amint lejárt a kockázatviselés újra kötöd egy másik biztosítónál.

De azt is megnéázheted, hogy egy biztosítási alkusz mit ajánl ilyen esetben. Pl. Netrisk.hu

2011. jún. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem fizetés miatt szűnik, meg akkor csak annál kötheted újra, akinél előzőleg volt.

"Amint lejárt a kockázatviselés újra kötöd "

Az meg jövő ilyenkor lesz, addig mivel járjon, ha meg a rendőr megfogja kötelező nélkül,megint csak bajban lesz.

Nem írtad, hogy mennyivel lenne kevesebb a biztosítás, ha átszerződnél, de nem hiszem, hogy megéri szórakozni vele.

2011. jún. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ry2!ko válasza:

"Vonasd ki a kocsit a forgalomból (2000) és pár nap múlva helyeztesd üzembe újra (2500) olyan biztosítónál kötött szerződéssel amit szeretnél.

Jössz egy sörrel."

Én is ezen forgok...mer én meg lekéstem a felmondást, és ku*va drága lenne az éves kötelezőm. Csak nem tudom hogy van-e minimum időszak amennyire ki lehet idegiglenesen vontatni a kocsit a forgalomból.

2012. ápr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!