Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » MIvan akkor ha nem fizetem az...

MIvan akkor ha nem fizetem az élet biztositásom?

Figyelt kérdés
MI történik abban az esetben ha nem érdekel az élet biztositásom, ésmár nem akarom fizetni, és nemis fizetem?? Esetleg fellehet bontani a szerződést?? légyszi mind a 2 kérdésre válaszoljatok :) előre is köszönöm 32/N
2011. nov. 15. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Az életbiztosítást vissza tudod vásárolni az aktuális visszavásárlási értéken. Ilyenkor megszűnik a szerződésed, és az adott időtartamra járó visszavásárlási összeget kapod meg.

Benne van a szerződésedben.

2011. nov. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy milyen életbiztosításod van.

Ha egy egyszerű kockázati életbiztosítás, akkor megszűnik a szerződés és kész. Ha viszont tőkegyűjtő életbiztosításod, akkor díjmentessé is teheted vagy ha nem fizetsz, akkor X. idő után ők teszik díjmentessé. Ilyenkor az eddig befizetett összeghez igazítják a kifizetést/kifizetéseket.

Mindenképpen kérdezd meg, hogy visszavásárolható-e (általában az első 1-3 évben nem lehet visszavásárolni)? Mekkora összeggel? Aranyszabály az, hogy minél régebben kötötted, annál jobban pénzednél vagy.

A díjmentessé tétel azért jobb (hacsak nincs most gyorsan szükséged a pénzre), mert addig is kamatozik.

2011. nov. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

10 ezerrel kötöttem meg ebben a hónapban, 2 havit kifizettem, (tőkegyűjtős). Még mindenképp fizetni akarom xy ideig.

Tegyük fel hogy 2évig fizetem igy a 2évi befizetett összeg kb 240 000 ft. akkor ezt az összeget én vissza fogom kapni? Ha bent hagyom kamatozni akkor mikor kapom vissza? Visszakaphatom-e a 240et kamattal együtt mikor kérem, vagy csak a szerződés lejárta után kapom meg?

2011. nov. 15. 14:02
 4/7 anonim ***** válasza:

"10 ezerrel kötöttem meg ebben a hónapban, 2 havit kifizettem, (tőkegyűjtős). Még mindenképp fizetni akarom xy ideig.

Tegyük fel hogy 2évig fizetem igy a 2évi befizetett összeg kb 240 000 ft. akkor ezt az összeget én vissza fogom kapni?


Szerződéstől függ, van olyan, hogy az első 3 évben nem lehet visszavásárolni, magyarul, ha az első 3 évben megszünteted, akkor 0, azaz nulla forintot kapsz. Ha pl. csak két év, akkor a két év 1. hónapban kb. egyhavi díjat kapsz vissza, nem a teljes két év alatt befizetett összeget. Általában a szerződéskötéskor szoktak adni egy táblázatot erről.



Ha bent hagyom kamatozni akkor mikor kapom vissza?


Amikor megszünteted a szerződést (ha az nincs az első x. évben, de általában akkor nem is lehet díjmentessé tenni) vagy a szerződés lejártakor.


Visszakaphatom-e a 240et kamattal együtt mikor kérem, vagy csak a szerződés lejárta után kapom meg?

Lásd előző válaszom.



De őszintén! Ha most kötötted a szerződés, akkor miért nem a szerződéskötéskor kérdezted ezeket meg???

2011. nov. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem érdekel az életbiztosításod, ne fizesd és akkor csak 20 ezret buksz rajta, mivel írtad 2 hónapot fizettél eddig. Amennyiben úgy döntesz továbbra is fizeted, akkor 5 év eltelte után érdemes visszavásárolnod.
2011. nov. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
tegyük fel ha 5év után vissza vásárolom, akkor mennyit kapok vissza, valamint mennyibe kerül a vissza vásárlás átlagosan??
2011. nov. 15. 19:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Az életbiztosítás megkötésekor ezeket mind meg kellett, hogy kapjad egy-egy füzetecske formájában.

Visszavásárlás:

- biztosítónként eltérő

- biztosításonként eltérő

Pl. Generali Biztosító Aranyszárny biztosítás esetében a biztosítás időtartamától függően 5 év után visszakaphatod a befizetett összeg 30-67%-át.

2011. nov. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!