Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Járni fog a gyed és/vagy tgyás?

Járni fog a gyed és/vagy tgyás?

Figyelt kérdés

Ha Tgyás alatt megszűnik a munkaviszonyom, viszont fizetem a TB-met saját zsebből, akkor miután vége van a gyedemnek, és a gyedem végén megszülöm a második babát, akkor elmehetek ismételten tgyásra és/vagy gyedre attól függetlenül, hogy a munkaviszonyom most megszűnik?

szép hosszú kérdés.


2009. máj. 22. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem,miért szünne meg Tgyás alatt a munkaviszonyod?De a válasz igen,ha fizeted a TB-t,akkor jár újra!
2009. máj. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja, csak mert kirugdos a kölcsönzőcég. Mt. alapján megteheti, a 90. paragrafus, ami a kismamákat védi, rájuk nem vonatkozik. Tudom, gyönyörű, de már megpróbáltam túllépni rajta. Amúgy köszi a választ!
2009. máj. 22. 16:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajna én hiába fizetem magam után a tb-t sem tgyásra, sem gyedre nem leszek jogosult. Azt csak azért kell fizetni, hogy az egészségügyi ellátásokra jogosult légy.
2009. máj. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hát az meg gyed alatt ha jól tudom, egyébként is jár... szóval lehet, hogy csúszni fog a második baba, visszamegyek fél évre dolgozni, vagy ilyesmi. de még pontosan utánanézek ennek.
2009. máj. 22. 17:14
 5/5 anonim ***** válasza:
A passzív jogon járó gyedet nem lehet "átörökíteni" a következő babára. A második gyerkőcre csak akkor kaphatsz újra tgyást illetve gyedet, ha rendelkezel az ellátásokhoz szükséges munkaviszonnyal illetve biztosítottként szülsz.
2009. máj. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!