Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mik a feladatai egy biztosítás...

Mik a feladatai egy biztosítási tanácsadónak? Akinek van ilyen jellegű munkatapasztalata, kérem, ossza meg!

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!
2012. jan. 8. 10:07
1 2
 1/14 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Kicsit más a terület, mert én allfinanz tanácsadóként nem csak biztosítással foglalkozom, hanem mindennel, de lényegében 1 feladatom van, megkérdezni szeretne-e és ha igen milyet. Majd miután elmondta milyet, megkeresem rá a megfelelő megoldást a pénzpiacról. És évről-évre, ha valamilyen kérdése van, vagy változik valami a pénzpiacon, akkor találkozunk és átbeszéljük a változásokat.
2012. jan. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nagyona nehez szakma hosszj tavon viszont meghozza a gyumolcset!! Ha szorgalmas vagy kitarto, becsuletes es van hozza tehetseged!

Sajnos az a rossz hirem hogy dolgozni kell, ez olyan munkakor:)

2012. jan. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Csak kár, hogy nem vagyok OVB-s, de felőlem azt mondhatsz róluk amit szeretnél. Szerintem nézz utánam először a PSZÁF regiszterben.

És úgy lehet otthon lenni a sokféle termékben, ha folyamatosan dolgozik az ember és minden egyes hónapban amikor jön ki valaki valami újjal azt leülünk és megtanuljuk, mint az iskolában. Ha ez nehéz valakinek és nem tud megtanulni 100 terméket, legalább azt, hogy mik azok a dolgok amiért jók,vagy különlegesek, az nem jó allfinanz tanácsadónak, ő választja a könnyebb utat, elmegy egy pénzintézethez és tukmálhat. Én a nehezebbet választottam, mert elég értelmesnek tartom magam ahhoz, hogy ezeket megtanuljam.

2012. jan. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A legfontosabb feladata az ügyfélszerzés, majd a kialakult ügyfélkörnek minél több termék (kereszt) értékesítése.


Nehéz szakma. Most. Ráadásul 2012 sem a nagy lakossági jövedelmekről fog szólni, és a kormányzati gazdaságpolitika sem erősíti az egyén hosszútávú gondolkodását.

Ha van jó és széles kapcsolatrendszered (átlagnál jobb jövedelemmel rendelkező ismerősök) akkor megpróbálhatod magad benne, egyéb esetben inkább lebeszéllek erről, talán majd 3-4 év múlva ismét jól jövedelmező foglalkozás lesz.


Ha csak vagyonbiztosításokkal foglalkoznál, akkor egy megfelelő jövedelem eléréséhez legalább 1-1,5 millió forint értékű szerződést kellene havonta hoznod. Most számold ki: egy casco átlagban 60-70 eFt, lakás 20-30 eFt.


Ha tőkegyűjtő életbiztosításokkal foglalkoznál akkor cégtől függően 500-700 eFt havi új szerződéssel már elvegetálsz.

2012. jan. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

500-700e Ft/hó??

Ha valakinek kiközvetítek 100e Ft havi megtakarítást, már 400e-t kerestem 1 hónapban.

2012. jan. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

De a te szempontodból is rossz ez a cég mert jóval kisebbek ajutalékok,nincsenek fenntartási jutalékok,munkaversenyek!


ha havi 100 ezresre 400 ezeret keresel az nagyon kevés, mert nálunk kb 800 kiló lenne akkorának a jutaléka

2012. jan. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Egy dologba azért gondoljunk bele. A jutalékot a szerződés költségeiből fizetik. Én a becsületemért inkább kapok kevesebbet, de legalább a legjobbat tudom vinni az ügyfeleknek. Második érv, viszont nekünk pont ezért sokkal nagyobb a követő jutalék, hogy életben is tartsd a szerződést, mert nem az a lényege, hogy megkösd és lelépj, hanem az, hogy az ki is töltse az időt amire megkötötted. 1 adatot szeretnék kérdezni. Mekkora a visszaírásod minden szerződést figyelembe véve? Magyarul 10 szerződésből mennyi lesz az amelyik megéli a végét? Mert szép-szép, hogy szerződéseket kötünk, de 2 éven belül ha valaki megszünteti, akkor vissza kell fizetned a jutalékot! És nem a 2 év a mérvadó, hanem összesen a szerződések hány százalékát szüntették meg lejárat előtt?
2012. jan. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

85% os megmaradas az elvaras

Amugy igazad is lenne csak neked nem azert kisebb a jutalekod mert kisebb a tkm hanem mert kevesebbet kap a ceged es tobbet huzz le rolad a te ceged, a tkm fix ugye,sajnos ez a helyzet..

2012. jan. 9. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Mi fix? Azt ne mondd nekem, hogy minden szerződésnek egyenlő költségszerkezete van!!??
2012. jan. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Más cég biztosításait közvetíted aminek a pszáf- en is meghirdetett fix tkm je van tehát fix amit levon a biztosító és amit megkap a céged,csak a "független" pénzéhes cégek vezetői jóval többet húznak le a tanácsadókról,ezt nem bántásként mondom ez tényleg így van,sajnos, ha jól megy máshol kell majd dolgoznod..
2012. jan. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!