Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Állítólag nem tudom most...

Állítólag nem tudom most lemondani a lakásbiztosításomat, de mi van, ha nem fizetem a díját?

Figyelt kérdés
Januártól akartam lemondani, de ehhez állítólag novemberben kellett volna elkezdeni. Nem akarom fizetni, és nem akarok várni 2012 novemberig. Lehet valami káros következménye, ha egyszerűen nem fizetem be?

2012. jan. 10. 15:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Lakásbiztosítást bármikor megszüntethetsz. Ha nem fizeted, először írnak, hogy hű..meg ejnye, aztán kész.

A lakásbiztosítás önkéntes.

2012. jan. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
44%

Elnézést kérek, de sajnos ez tévedés. Az egy évre a biztosítónak járó díjat bármikor elkérheti, akár ha nem mondod vissza évforduló előtt 30 nappal, akkor 1 teljes évet is. És ez benne foglaltatik a szerződésben /mindegyikben egyformán/. Ilyenkor a biztosító átadhatja behajtó cégnek a feladatot, hogy szedjék be az 1 éves díjat az ügyfelektől. nem ez a tipikus dolog általában hagyni szokták, de megtehetik bármikor.

Ha társasházi lakásban laksz és van társasházi biztosítás, akkor az épület részt ki lehet venni, vagy ha családi ház, akkor át lehet dolgozni a szerződést, de sajnos váltani csak 2013.január elsejével lehet, úgy hogy legkésőbb 2012 november 30-ig felmondod.

2012. jan. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez nem igaz a biztosito csak azt adíjat kérheti maximum amíg a kockázatviselése fenn áll ez 60 nap, tehát csak ezt adíjat követelheti!Kivétel az Aegon ahol a respiro kivételesen 90 nap!

Az éves díjat nem kérheti!! PTk :


2) A szerződés megszűnésének egyéb eseteiben a biztosító annak a hónapnak az utolsó napjáig járó díjak megfizetését követelheti, amelyben veszélyviselése véget ért.


543. § (1) A biztosítási díj esedékességétől számított harmincadik nap elteltével a szerződés megszűnik, ha addig a hátralékos díjat nem fizették meg, és a biztosított halasztást sem kapott, illetőleg a biztosító a díjkövetelést bírósági úton nem érvényesítette.


(2) A biztosító a szerződés megszűnését és a bírósági út igénybevételének határidejét további harminc nappal meghosszabbíthatja, ha az esedékességtől számított harminc nap eltelte előtt ennek a körülménynek a közlésével a biztosítottat a fizetésre írásban felszólítja.

2012. jan. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

De ezt sem szokták behajtani csak küldenek egy ügyvédi felszólító levelet!


Kivéve az Union ő keményebb..

2012. jan. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ne fizzesd PTK nak hidjél ne másnak.
2012. jan. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Ja ,és igen évforduló előtt 30 nappalig meg kell érkezni az írásos felmondásnak, nem értem ez miért meglepetés benne van feketén fehéren a szabályzatban...
2012. jan. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ok, egy picit pontosítsunk melyik pénzintézet biztosítása és akkor meg tudjuk mondani mi van a szerződési feltételekben.
2012. jan. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Tok mindegy mivan benne..a torveny magasabb rendu jogszabaly azt nem irhatja felul eg aszf.tudom ebbol mindig vitta van de ez van a ptk ban ,nem kerheti az eves dijat,csak a respirot kerik ilyenkor.
2012. jan. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Allianz...

2012. jan. 11. 08:49
 10/31 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Akkor 1 hónapot kérhetnek az Allianz otthon biztosítás szerződési feltételek szerint.
2012. jan. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!