Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Miért így kapom a táppénzt?

Miért így kapom a táppénzt?

Figyelt kérdés

28 hetes kismama vagyok. Április 6. óta táppénzen vagyok,eddig a munkahelyemre kellett bemennem a pénzemért. Tegnap azonban szóltak, hogy ne menjek, ezután postán küldik, mert ezután nem ők fizetnek.

Miért? Mennyi idő múlva kapom meg?


2009. jún. 11. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Évente az első 15 táppénzen töltött napot a munkáltató fizeti. Ez a betegszabadság, melynek összege 80%. Utána az OEP-től kapod a táppénzt, ami 60% vagy 70%, attól függően, hogy megvan-e a szükséges munkaviszonyod.

A munkahelyed biztosan nem tb kifizetőhely, azért szóltak. Ilyen esetben az OEP a táppénzes papírod beérkezésétől számított maximum 30 naptári nap múlva utalja a táppénzedet. Tapasztalatom szerint általában ki is várják ezt az időt.


Remélem tudtam segíteni.

2009. jún. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Nagyon is sokat!
2009. jún. 12. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!