Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kötött itt közületek valaki...

Kötött itt közületek valaki ChinaMAX biztositást? ÉN ugy érzem piszkosul átvertek vele.

Figyelt kérdés
2009. jún. 21. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha kérdésed, problémád van, írd meg priviben, hátha tudok segíteni!


A biztosításod gyakorlatilag egy zártvégű alap. A zártvégű alapok -jellemzően ilyenek a garantált befektetési alapok - csak a futamidő lejártakor adják a garanciát. Ha közben akarsz a pénzhez hozzájutni csak a napi árfolyamnak (ami most nagyon gyenge) megfelelő összeget tudod kivenni.

Ez a sajátosság nem csak a chinamaxra vonatkozik, hanem az összes zártvégű alapra. Ez nem csalás, hanem a befektetési stratégiából fakadó sajátosság.

Úgy látom nem nagyon vagy otthon a pénzügyekben, először azzal kellene kezdened a befektetés megtervezését, hogy megismerd az egyes konstrukciók kockázatait, és lehetőségeit.

Olyan befektetés nincs ami likvid, magas hozamú, és kockázatmentes is egyben. Az egyik tulajdonságról mindig le kell mondanod...

2009. jún. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy irok az elsőnek,szóval nem lettem korrekten tájékoztatva anno mert én azt kértem az üzletkötőtől olyan befektetést ajánljon ahol nem vész el a 10 évig spórolt pénzem.Erre kapom a tájékoztatást hogy oda a pénzem fele,szóval ennyit a bizalomról.Tényleg nem vagyok nagyon otthon a pénzügyekben de azért megy az ember tanácsadóhoz,de mindenki a maga kárán tanul .
2009. jún. 25. 21:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én értékesítettem is, és saját magam is vettem Chiná-t, 3 milláért, októberben, amikor nagyon alacsony volt az árfolyam.

Ez egy marha jó innovatív befektetés, de igazából tutira 10 évnél lehet menni. Addig mindig aktuális értéken tudsz a pénzedhez hozzáférni, és igen ez most bukóban van. Ha 10 év előtt szükséged van a tőkédre, akkor érdemes odafigyelni, mikor nyúlsz bele, és aktuálisan mennyit ér. Nagyságrendileg így tudod meg mennyit ér a befektetésed:


1. A befizetett tőkédet oszd el a befektetés/nyitás napjának (a kötvényeden megtalálod) árfolyamával. Ennyi darab befektetési egységgel indultál.


2. Ebből a darabszámból naponta vonj le 0,01% alapkezelési díjat (évi 3,65%). Ez azt jelenti, hogy ha nem lenne árfolyamváltozás, akkor évente 3,65%-kal kevesebb egységed van, mint az előző évben.


3. Ha már tudod, mennyi egységed van az adott napon, szorozd fel az aznapi árfolyammal! Elvileg ennyit ér a pénzed aznap.

DE!

Van az ajánlatban egy visszavásárlási táblázat, ami megmutatja, hogy a szerződés teljes visszavásárlásakor még hány % egységet vonnak le költségként (az első évben vagy 15%-ot, az 5. vagy 6. évben már semmit).


Amúgy az első hozzászóló mindent jól leírt. A China jó, de ha Téged nem korrektül tájékoztattak, az disznóság.


Itt tudsz utánanézni az árfoylamoknak:

[link]

2009. jún. 27. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy rossz hallani, a "mindenki saját kárán tanul"-t. Aki Neked így eladta a Chiná-t vasvillával kergetném ki a világból. Az lett volna a feladata, hogy Neked segítsen, erre a saját zsebén segített és eltette a jutalékot. Remélem eltűnnek a piacról az ilyen "tanácsadók". Én kérek elnézést!
2009. jún. 27. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Kár hogy nem előbb "találkoztunk".
2009. jún. 27. 18:33
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi hogy kötés óta próbálom a netpartner szolgáltatást kérni már 3 igénylést irattak velem alá a másfélév alatt,de semmi.Mál az ALLIANZ-nak is irtam emailt-hiába.
2009. jún. 27. 18:38
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az első válaszadó vagyok.

Ha budapesti vagy, keress meg, segítek elintézni ezt az Allianzos ügyet.

Ha nem vagy pesti nehezebb, érdemes az Allianz callcenterét hívnod a 06-40-421-421 telefonon. Ne emilt írj, ne személyesen keress fel egy Allianz partnert (mert általában azok is külső vállalkozók csak) hanem telefonálj vagy ajánlott levelet írj!

A tanácsadód nem csapott be: tényleg nem veszik el a pénzed, csak ki kell várnod a 10 évet, csak akkor van tőkegarancia!

A baj az volt, hogy nem egyeztettetek, mennyi időre akarod a pénzed befektetni. Ha Most úgy néz ki nem kell 10 évig, akkor pedig légy nyugodt a pénzed nem veszik el, kamatodtul visszakapod! Ez nem vicc.

Gondold el a következőket!

Odamegy hozzád egy szimpatikus becsületes szemű tag, és azt mondja fektess be a vállalkozásába, most indít mondjuk egy napelem gyártó vállalatot. Belenézel az üzleti tervekbe és úgy látod szuper az elképzelés, megvan a piacralépés feltétele, jövője is van vállalkozás tárgyának, így odaadod a pénzed. Azt mondja a tag, ez a vállakozás biztos nem fog megtérülni néhány év alatt, ezt Te is tudod. Telik múlik az idő, a tag nagyon nehezen tudja csak működtetni a vállalkozását, kölcsönt vesz fel a bakból mert fejlesztenie kell, alig talál jó munkaerőt, átmenetileg olcsóbb lesz a gáz így kevesebben keresik a napelemet stb. A pénzed még 3 év múlva sem tudod visszakérni a vállalkozótól, viszont azt látod, hogy becsülettel teszi a dolgát, és Te töretlenül hiszel a napelem jövőjében.

És egyszer csak úgy 8 év múlva, hirtelen elzárják az oroszok a gázt mert alig van meg drága, és mindenki napelemet akar vásárolni.

A vállalkozás amibe befektettél világcéggé növi ki magát, dől a nyereség.

10 év múlva kopogtat a szimpatikus fejű vállalkozó, nesze itt a pénzed amit befektettél, meg a nyereség is amit azért kapsz mert lemondtál 10 évre a pénzedről, és nem idegeskedtél amikor a cég épp nagyon rosszul állt.


Namost ugyanez a helyzet, csak nem egy cégbe fektettél, hanem több tucatba, és azt, hogy "szimpatikus vállakozók" viszik a cégeket azt nem Neked, hanem az alapkezelőnek (Allianz)kell figyelnie mégpedig igen szigorú pénzügyi analízis alapján. Ez az ún. fundamentális elemzés. A fundamentális elemzők nem a gazdaság pillanatnyi állapota alapján döntenek, hanem a gazdaság várható fejlődése, az egyes vállalatok piacképessége, pénzügyi helyzete alapján mérlegelnek.

Bízz az alapkezelődben, és hagyd hadd tegye a dolgát - 10 évig.

Ha nem akartad ilyen távra befektetni akkor valóban nem kaptál korrekt tájékoztatást.

2009. jún. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!