Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Megéri balesetbiztosítást kötni?

Megéri balesetbiztosítást kötni?

Figyelt kérdés

Egy állítólag nagyon jó ajánlattal kerestek meg amit csak egy bizonyos területen dolgozók köthetnek meg, havi 500-1000 Forintból lehetne biztosításom. Viszont soha nem volt még balesetem, kórházban sem voltam sokat. Magamtól eszembe sem jutott volt megkötni, elég a TB, meg tudom, hogy az ügynökök minden ajánlatot nagyon el akarnak adni.

Minimálbért keresek, nekem a havi 500 is pénzkidobásnak tűnik, hogy hátha 5 év múlva eltörik a karom és akkor fizetnek nekem 10-20ezer Forintot.

A szülők miatt pedig ha ki is esek a munkából nem fogok éhezni, munkanélküliként is megvoltam, a párom is viszonylag jól keres. A munkatársaim több mint a fele viszont elsőre megkötötte, nekik annyira jónak tűnik? Nektek van balesetbiztosításotok?



2012. máj. 30. 16:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

én kötöttem postával a legegyszerűbbet. (bnőm postai dolgozó, így jól jött neki, hogy volt értékesítése szerencsére, ugye a postának nem a levél a fontos, hanem az értékesítés sajna)


én azért kötöttem, mert halál esetén fizet ez így kb fél millát. Ha elbax a busz vagy valami más bajom lesz amibe belepusztulok, akkor ne maradjon pénz nélkül. de reményeim szerint nem lesz használva.

2012. máj. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az életbiztosítást néztem én is, ha meghalok a hozzátartozók kapnak pénzt, ha megélek egy bizonyos kort, akkor én. Viszont ebben az esetben csak balesetkor kapnék, meghalni biztos meghalok egyszer, de a lábam elvesztése kevésbé valószínű. Ha már fizetek legyen is valami haszna, a végén adjanak vissza valamit.
2012. máj. 30. 21:21
 3/18 anonim ***** válasza:

életbiztosítás lényegében egy spórolás/befektetés.

én nem bízom benne, rosszul vagyok a 10-20 éves cuccoktól, amit senki se lát ma már előre.

2012. máj. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
posta testőröm van, ez baleset, nem élet bizt. évi 8e Ft. kapok aprópénzt ha eltörik a kezem, de nem számít. a lényeg tleg a halál, persze ott is csak akkor fizet ha baleset volt :) szal asszonynak kreatívnak kell lennie ha el akar tenni láb alól :)
2012. máj. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Az havi szinten 666, a "különleges ajánlat" akkor lehet nem is olyan jó. Azt se tudom mi van mögötte, biztosítónevet nem kaptunk.

Plusz ez csak az itteni dolgozóknak van, én viszont lépni szeretnék, ha pedig máshol dolgozom lehet úgyis fel kell bontani. Akkor pedig biztos nem látok viszont semmit.

Szerintem nem fogok kötni, ha majd egyszer eldöntöm magamtól, hogy nekem kell biztosítás akkor választok egyet a sok közül, ne egy ügynök beszéljen rá a különleges ajánlatára csak nekem. Ha eltörne a kezem egyébként sem az a 10ezer Forint fog segíteni.

2012. máj. 31. 09:45
 6/18 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

A ma létező legjobb ár/érték arányú balesetbiztositás:

[link]


Alkuszként tudom mondani, hogy az évi 14e lehet, hogy 2x-ese a posta díjának, de szolgáltatásban az 5x-t nyújtja.


Egyébként így van, a postánál lehet mondani, hogy csak 666 Ft, viszont ha kórházba kerülök 5 napra ,akkor mit érek a 4250 Ft-tal amit adnak? Vagy havi 1166 Ft és 5 napi kórház után 25.000 Ft, szerintem nem mindegy.

2012. máj. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Csak én nem érzem azt, hogy szükségem lenne ilyenre, oké, hogy az hűdejó, ha kórházba kerülök 5 napra és kapok 25-öt vagy valamennyit, de ha nem, akkor feleslegesen gazdálkodtam ki a minimálbérből a havi ezrest, ami nekem nem mindegy. Inkább magamnak megspórolom.

De nem vágna is hanyatt anyagilag egy hónap kórház sem, eddig munkanélküli voltam 0 pénzzel és nem haltam éhen. Csak feleslegesen nem szeretnék biztosítást fizetni.

2012. máj. 31. 15:46
 8/18 A kérdező kommentje:

Átnéztem a linked, bár a csaj nem adott nekem papírt a pontos összegekről így, hogy nem mondtam biztosra, a neten pedig ez az ajánlat nincs fent, de sokkal alacsonyabb kifizetések voltak, mint a linken.

Akkor ennyit a hűdejó ajánlatáról, amit csak nekünk állítottak össze. Lehet lekoptatni.

Sok munkatársam meg ugrott egyből a kulcsszavakra, azonnal, ingyen hónapok, különleges, csak nekünk. Így kell könnyen-gyorsan ügyfeleket szerezni.

2012. máj. 31. 15:56
 9/18 anonim ***** válasza:

minden biztosítás megkötése előtt fel kell tenned magadnak a következő kérdést:


ha az adott területen káresemény történik, akkor mennyire érint ez engem anyagilag?


baleset-biztosítást nem azért kell kötni, hogy kapjál 25e forintot, mert eltörött a karod. mennyire érintene anyagilag, ha tegnap elvesztetted volna a karodat? teljesen!!! vagy ha tegnap olyan baleset ért volna, hogy tolószékbe kerülsz? ezek a lényeges kérdések, és ameddig nem kell eltartanod senkit, addig a haláleseti szolgáltatás sem releváns számodra.


a rokkantsági szolgáltatásnál viszont sok-sok millióról beszélünk. (lakás vagy ház átépítése, esetleg költözés, ápoló és meg is kell élni valamiből)

2012. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Csak ennél a biztosítónál rokkantság esetén is annyira keveset fizettek volna, amiből 1 hónapig nem lehet megélni.

Én pedig már elég tapasztalt vagyok a semmiből élés terén mivel most lett csak munkám, ezzel együtt meg is találtak a biztosítók, hiszen már lenne miből fizetni.

Magyarországon pedig rokkantként lassan könnyebb elhelyezkedni, a szüleim miatt sok rokkantat ismerek, szinte mindnek van munkája. Álláshirdetéseken is gyakran látni, hogy min. 50%-os rokkantat keresnek.

Az állam külön biztosítás nélkül is ad valamennyi támogatást a rokkantaknak, pl. nekünk is így lett átépítve a lakásunk, autót is lehet olcsóbban szerezni.

2012. jún. 3. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!