Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogy lehet pénzt keresni a...

Hogy lehet pénzt keresni a biztosításokból?

Figyelt kérdés

Arra kérem a jelenlévő biztosításközvetítőket, hogy tegyenek a helyére egy dolgot.

Igazából nem tudom elképzelni, hogy miből élnek az alkuszok és az ügynökök.

Vegyük azt, hogy van egy olyan szuper termék, amit mindenki igénybe vehet. Számoljunk 10 000 000 fővel és még rá a 1 400 000 vállalkozás, így összesen 11 400 000 potenciális szerződés.


Vegyük azt, hogy 250 munkanapos az év, és minden nap egy üzletkötő 3 tárgyalásra megy. Az szerintem simán tartható. Az azt jelenti, hogy egy üzletkötő évi 750 tárgyalásra megy.


11 400 000 / 750 = 15200, azaz egy embernek 15 200 évig lenne tárgyalása.


Viszont az országban regisztrálva van több, mint 40 000 biztosításközvetítő. Általában minden biztosításközvetítő foglalkozik egyaránt élet-, vagyon- és felelősségbiztosítással. Szóval ez a 40 000 egy életszerű szám.


15 200 / 40 000 = 0,38


Azaz a 40 000 ügynök a termékeivel a teljes lakosságot és az üzleti szférát kb. 5 hónap alatt letárgyalja. Ráadásul, ha figyelembe vesszük, hogy a 10 000 000 lakossági ügyfélkör az életben sokkal szűkebb, akkor a letárgyalási idő a valóságban még kevesebb.


Egy átlag biztosítást általában legkorábban évente ésszerű újrakötni.


Ha azt vesszük, hogy Magyarországon már több, mint 20 éve kötnek biztosításokat, akkor elmondható, hogy az egész országot már sokszorosan lecapcarappolták az értékesítők.


Hol van akkor itt a piac? Miből élnek az értékesítők?


2012. jún. 6. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Értem én mire gondolsz, válaszolni ugyan nem tudok rá, de egy hasonló példát igen.


Gondolj bele, hogy mondjuk egy héten felad 1.000.000 ember ötös lottót. Ez összesen 225.000.000 forint. Ebből lejön a 25% adó, marad: 168.750.000 forint nettó, tiszta bevétel. Ennek a 46%-át fordítja az Szrt. nyereménykifizetésre, azaz 77.625.000 forintot. A több 91.125.000 ft hová megy? Munkabér a dolgozóknak, jutalékok..stb...és még nekik is marad.

2012. jún. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

1.A 40.000 regisztráltból kb. az 1 %-a dolgozik napi 3 tárgyalással.

Kb. ami életszerű:

3000 az a szám ami talán reális fő és mellékállásban. Pl: úgy tudom van egy olyan hálózat, akinél ha üzletet köt valaki, akkor kapásból beregisztrálják üzletkötőnek, akkor is ha nem akar ezzel foglalkozni.

De legyen 4000 közvetitő+ügynük+ mindenki aki ennek nevezi magát.

4000 X 750 tárgyalás/év = 3M ÜF, ez kapásból kevés és ha még hozzávesszük, hogy évente hány új potenciális ÜF lesz, pl: aki betölti a 18-t, kijön Egyetemről stb. és azt, hogy 1 embert nem csak 1 közvetítő talál meg. Én találkoztam már olyan ügyféllel aki fogadott előttem 4 ügynököt,akik végigtarolták, aztán gatyába ráztuk a pénzügyeit, tehát, bőven van piac, sőt még nagyon kevesen vagyunk akik ezek közül teljes körű megoldást és az ügyfél igényeit nézik és nem a saját pénztárcájukat.

Pl: pénzintézeti ügynökök-> nem tudnak teljes körű lefedettséget nyújtani

bróker->nem tud teljes körű lefedettséget nyújtani

Marad az allfinanz tevékenység, ahol pedig még messze nem dolgoznak elegen.

Ha így vesszük a dolgokat, akkor nagyon is gyerekcipőben jár még az egész ország.

2012. jún. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod Krisztián, mert ez is egy olyan dolog ami engem igazol. A világon sehol máshol nincs olyan, hogy kapsz egy értelmes kereseti lehetőséget, és nem használod ki. Tehát, ha 40 000 regisztráltból csak 3 000 aktív, akkor is csak azt bizonyítja a dolog, hogy NINCS BENNE PIAC.
2012. jún. 6. 15:58
 4/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

:D Ez így van, mindig az az igazság amit mi magunk hiszünk és gondolunk.

Nekem van benne piac, én jól élek belőle, ezek szerint te nem fogsz, én ezt pozitív dologként fogom fel, mert pontosan ezek a negatív gondolkodásmód miatt dolgozik a 40.000-ből 3000 ember, így több ügyfél marad nekem :D, úgyhogy előre is köszönöm.

2012. jún. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valóban csak kb 10% él meg belőle!


Egyrészt mert 80 % nem dolgozik csak a csodát várja, és háborog, másrészt ehhez érteni kell, bonyolult szakma ez tulajdonképpen "születni " kell rá!

Az "ügynököknek- üzletkötőknek nincsen jövöjük, nem lehet és nem is szabad az emberek torkán letolni a sz.. terméketeket,

azt gondolom a tanácsadók tudnak megélni belőle akik részletesen elmagyaráznak mindent és az apró betűket is átveszi!

Illetve tulajdonképpen kétféle típus tudd megélni belőle: egyrészt akinek olyan kapcsolati rendszere van amiből emgél, vagy évek kemény kitartó szorgalmas munkájával kiépíti a saját ügyflkörét


De sajnos itt dolgozni kell..

2012. jún. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én egyetértek veled. Az a baj, hogy boldog-boldogtalannak ajánlgatják az ilyen munkát, sokan el is vállalják, mert nincs jobb. De erre valóban születni kell. Meg kell hozzá egy jó nagy vastag bőr a képeden, hogy tudj nyomulni, tudj rábeszélni embereket, és el tudd viselni a sokadik visszautasítást. Ez kevés embernek megy. Ők biztosan megélnek belőle, a többiek nem. Ezért nem kéne, hogy bárkit felvegyenek, mindenféle hamis ígéretekkel. Itt is kéne egy komoly felvételi, és aki nem való rá, annak nem rabolni ezzel az idejét. De szerintem elég kevés a jelentkező, hogy ezt így csinálják. Vagy úgy vannak vele, hogy felvesznek egy csomó embert, aztán jó, ha a 10 % teljesít. Mivel nem munkaviszonyban alkalmazzák őket, nekik mindegy.

Én soha nem jelentkeznék ilyen munkára, pedig én is állást keresek, és sokan meg is találnak ilyenekkel.

2012. jún. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért áljunk meg egy pillanatra:))


Én soha nem beszélek rá senkit, nem is gyözködök senkit!

Szinte kizárólag olyan szerződéseket kötök főleg lakásnál ahol vagy olcsóbb vagy jobb vagy általában mindkettő érvényesül, jót teszek velük vagy élnek a lehetőséggel vagy nem, illetve sok hasznos tanáccsal tudok szolgálni amivel az internet nem, persze ehhez érteni kell hozzá és korrekten is kell csinálni, akinek ez nem kell az vállalja a felellőséget, többet veszít vele mint nyer ha esetleg kára van vagy probléma..

2012. jún. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Era66 ***** válasza:

Szerintem van, akinek megy ez a munka, és megél belőle, van, akinek nem. Persze az sem mind egy, hol dolgozik. És persze valóban nem mind egy, hogy üzletkötő, vagy tanácsadó. Azt nem tartom helyesnek, hogy valaki mindenáron el akar ani egy terméket, ha kel, ha nem kell szegény ügyfélnek, Ők ki is hullanak, nem fognak tudni megélni.

Nekem ez a tapasztalatom.

2012. jún. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!