Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Külföldön élek és fizetem a...

Külföldön élek és fizetem a biztosítást itt. Otthon nincs egészségbiztosításom azóta. Jövőhónapban megyek haza, fogászati ellátásra van szükségem. Hogyan működik ez?

Figyelt kérdés
pontosabban azt nem tudom hogy ha most megkötöm az egészségbiztosítást, akkor a visszamenőleges nem fizetett időszakot is csekkezni fogják vagy sem? vagy pedig fel tudom erre a célra használni a külföldi biztosításomat?mennyi idő kell hogy Magyarországon ezt rögzítsék és mikortól kapok ellátást? telefonszám esetleg ahol ennek utána tudok járni? előre is köszönöm.

2012. júl. 12. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal,hogy mielőtt külföldre mentél neked ideiglenesen szüneteltetni kellett volna az itteni biztosításodat. Egy nyomtatványt kellett volna kitölteni,és a Tb-t ideiglenesen lezárják,amíg fel nem oldod. Így nem érhet olyan meglepetés,hogy megbüntetnek vagy a büntetési díj szabás mellé még visszamenőleg is fizetni kelljen.

A külföldi biztosítás csak vészhelyzetben jó otthon.

De ki kell váltanod az eu biztosítási kártyát (most nem ugrik be a hivatalos neve) de ezzel is csak akkor mehetsz,ha feltétlenül el kell menned.

HA fogászatra akarsz menni,akkor tanácsolom,hogy maszekhoz menj,mert a fogászat nem végszükség.

2012. júl. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. de van még itt valami. középiskola után nem volt bejelentett munkahelyem,csak alkalmi munkavállalói kiskönyvvel. nem tudom van e ennek valami jelentősége. a biztosításom úgymond nem is lett elindítva,nem fizetett utánam semmilyen munkáltató, a gyakorlati munkahelyemen kívűl. így is ugyan arra az eredményre jutok,vagy ez más?
2012. júl. 15. 11:31
 3/3 A kérdező kommentje:
még valami. amikor eljöttem,utánanéztem az EU kártyának. azt mondták hogy ezt csak úgy csináltathatom meg ha külföldre ideiglenesen, nyaralás céljából jövök, mert ha kiderül hogy itt vállalok munkát és ilyen kártyám van nagyon keményen megbírságolnak,ha rájönnek. tehát úgymond ezt a kártyát turistáknak találták ki ha lenne valami baj.
2012. júl. 15. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!