Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mit tehetek ez ügyben? Félhetek?

Berki Barbara kérdése:

Mit tehetek ez ügyben? Félhetek?

Figyelt kérdés

Hali!

Nekem az a problémám, hogy várandós vagyok, és ennél a cégnél fél évet dolgoztam csak, de egyéb okok miatt kényszerültem táppénzre aminek következtében még fél évet voltam tápénzen.

2011.07.01 töl vagyok szerződésbe velük. 188 napot dolgoztam le...Januártól táppénzen voltam és auto 188 napot lehettem. tehát Junius 31én lejár a táppénre való jogosultságom. ez ok. megvan a 365 napom a Tgyere,Gyedre...a gyes meg alanyi jogon jár.

De viszont, (határozattlan szerződéssel vagyok náluk) ott az augusztus és a szeptember. (szept.29re vagyok kiirva)

azok a honapok nem lesznek biztositva nekem. Dolgozni nem fogok tudni, mert olyan a munkahelyem. Na már most félek attol h ők kirugnak. Mit tudok tenni hogy ne rugjanak ki? Mert hallottam olyanról hogy méltányossági táppénz remélhetőleg ezt tudom igényelni. Kirughatnak???

Mert ez egy **** kinai étteremlánc.

És tudja valaki hogy táppénz idöre jár e szabadság? tudok e felvenni X napot ha lejár ez a jogosultságom? mivel a Tgyest szülés elött 4 héttel hamarabb fogom kérni. a szeptember vaélahogy megvan oldva, de az augusztus? segitsetek mert hétfőöig megbolondulok...

köszönöm

23/L 30 hetes kismamma


2012. júl. 20. 19:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ha határozatlan idejű a szerződésed, akkor miért ne lennél biztosítva? Ki meg nem rúghatnak. Ne írj alá semmilyen közös megegyezéses megszüntetést, vagy bármit, amit az orrod elé tolnak.
2012. júl. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!