Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Milyen életbiztosítás lenne...

Milyen életbiztosítás lenne számomra megfelelő?

Figyelt kérdés

Amit szeretnék:

Kb 10-15 évre szóló.

Havi ráfordítás 5000-10000 közt.

Vágyam az lenne hogy nagyjából 2millió forintot fizessen halál esetén. Nem tudom hogy vannak-e hasonlók.

És amennyiben (adja az ég)nem történik haláleset, a biztosítási időtartam lejártával a befizetett összeg kifizetésre kerülne (esetleg még kicsit több is). Nem tudom van-e ehhez hasonló.

És még egy valószínűleg nagyon buta kérdés:

Mit (mennyit) jelent az nagyjából hogy x összeg (mondjuk 1 millió)+ hozamok a kifizetés összege. Ez a hozam érdekelne hogy pontosan mit jelent, és nagyjából mennyit.

Elnézést a sok kérdésért, de még nagyon kezdő vagyok.


2012. júl. 21. 08:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem nemrég járt le egy.

Nagyon sok termék van, ígérnek fűt-fát, aztán vagy bejön, vgay nem. Érdemes egy kalkulátorban kiszámolni.

Megbízhatónak mondható az Ing, az Aegon pl.

Két típus van, az egyiknél te választod meg a célösszeget, a másikban a havi ráfordítást, és lesz belőle, amennyi lesz, ez "lutri".


Nekünk egy utóbbi volt, a 10 év végén kb 18%-kal kevesebbet kaptunk vissza, mint amit befizettünk!!!!

S még sima banki kamatotsem kaptunk rá!

(Generali - Aranyszárny)

2012. júl. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
69%

5 és 10e Ft között ajánlott az Aegon, Union, Uniqa

Az Aegon olcsó Életbiztositásban, az Union olcsó költségekkel dolgozik, az Uniqa-nak pedig nagyon jó biztonságos befektetései vannak.

2012. júl. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Két típus jöhet szóba: a hagyományos vegyes életbiztosítás és a unit-linked biztosítás.


Az, hogy havi 5-10E-ből kijön-e a 2 milliós haláleseti összeg (vagy esetleg több is), az a kortól, nemtől és egészségi állapottól/életmódtól/korábbi betegségektől függ.


A hagyományos vegyesnél a biztosító GARANTÁLJA a lejárati összeget + befekteti a pénzed és a befektetés hozamait is kifizeti. Ebben az esetben nem mondja meg, hogy a pénzből mennyi költséget von le, és a befektetésbe nem szólhatsz bele. Viszont cserébe a hozam csak pozitív lehet (a biztosító csak biztonságos eszközökbe fektethet) és a hozamok nélkül is van egy garantált lejárati összeg, ami előre ismert, és egy konkrét ajánlatnál ki tudod számolni, hogy ez a garantált összeg több-e, mint amennyit befizetsz.


A unit-linkednél csak a haláleseti összeg van garantálva, a lejárati nincs. Itt a biztosító közli a költségeket, a befektetést pedig te irányítod. Itt tehát csak megtippelni lehet a lejárati összeget a költségek, a befektetés kockázatossága, és a saját befektetési döntéseid sikeressége alapján. Ennek a típusnak az előnye, hogy itt is lehet biztonságos befektetési eszközt (pl. rövid lejáratú állampapírok) választani, és akkor nem is kell a továbbiakban a befektetéssel foglalkozni, viszont lehetőség van a kockázatosabb eszközök (pl. részvény, nyersanyag) segítségével magasabb hozam elérésére, mint a hagyományos vegyesnél.

2012. júl. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az Union "olcsó költségekkel" dolgozik? Ez valami vicc? Az ő unit-linked biztosításuk a legdrágább a piacon! Kiegészítők nélkül is olyan brutális elvonások vannak, hogy még Warren Buffet se tudna reálhozammal kiszállni belőle!
2012. júl. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó, hogy kérdezek, körüljárod a témát, így valószínű, hogy valóban a számodra legjobbat fogod választani. Javaslom, hogy gyűjtsél be több ajánlatot, az még semmire sem kötelez. A leírtak alapján én (alkuszként) egy másik, itt a válaszokban eddig nem szereplő biztosító egyik módozatát ajánlanám.
2012. júl. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

16:57-es válaszolóhoz egy kérdés:

Összehasonlította-e már az Union és egy szabadon választott pénzintézet költségeit?

Ha igen, akkor miben drága az Union?

2012. júl. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az Union "büszkélkedhet" azzal az UL termékkel, amelynek a 20 éves TKM-je a legnagyobb. Az Union MultiConto Euro Invest MINIMÁLIS TKM-je(tehát amit mindenképp levonnak, még a pénzpiaci alapnál is) 5,63% !!!


Ez a hozzá nem értők kedvéért azt jelenti, hogy ha 20 éven keresztül indexálva végigfizetem a tartamot mondjuk 250 000 Ft éves díjjal, és (számoljunk most a jelenlegi kamat- és inflációs környezettel, és vegyünk egy kockázatkerülő ügyfelet, aki pénzpiaci alapot választ) konzisztensen 7% hozamot érek el évente, akkor (mondjuk 10% indexet feltételezve) befizettem 14.318.750.- Ft-ot, és kivehetek 15.900.669.- Ft-ot. Ez 5%-os infláció mellett kemény 5.992.796.- Ft-ot ér jelenértéken.


Ehhez képest ha ugyanígy befektetek éves lekötéssel egy meglevő, aktívan használt bankszámlára, ahol semmilyen költség nem merül fel, és ugyanúgy megkapom az éves 7% kamatot, 20 év múlva lesz 25.482.188.- Ft-om, aminek a jelenértéke 5% inflációnál 9.603.969.- Ft. Tehát 3.611.173.- Ft-omba kerül, hogy az Union szolgáltatását választottam.


Megnéztem a szerződési feltételeket, hogy mégis mit kapok ezért a szerény kis költségért cserébe. SEMMIT, amit ne tudna bármelyik másik UL biztosítás. Se extraszuper beépített kockázati elem, se évi 50% hozamot termelő automatikus átváltási szolgáltatás, se aktívan menedzselt és egyéb magas hozamú alapok rendkívül széles választéka...SEMMI EXTRA.


Bármelyik piaci szereplővel összehasonlíthatom, mert ez mindegyiknél rosszabb. Pl. az Allianz Életprogram Euro 20 éves minimális TKM-je 1,75%. Ráadásul erről tudom, hogy itt nincs semmi komplikáció, bónuszrendszer vagy ilyesmi...levonnak az első éves díjból 25%-ot és kész, ennyire egyszerű a kezdeti költségek levonása. Itt is vesztesz a bankhoz képest évi 1,75%-ot, de ennyit talán meg is ér az a szolgáltatás, amit az Allianz nyújt. Na de 4-5%-ot évente, amennyibe az Union kerül...és akkor még nem beszéltünk a visszavásárlási tábláról...Ha 3 év után úgy döntök, hogy kiszállok, az Unionnál az első két év befizetéseiből képzett egységek értékéből levonnak 91%-ot...vagyis az egyenlegem (nagyvonalúan eltekintve a többi költségtől, és feltéve, hogy tisztán megkapom a 7% hozamot) 944.783.- Ft, ebből minimum 420.000.- Ft-ot levonnak. Az Allianznál a VV érték 100%, vagyis a költségek miatt vihetek nagyjából annyit, amennyit befizettem. Ahelyett, hogy mínusz 420 ezerrel szállhatnék ki.

2012. júl. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem 420 ezret vonnak le, hanem 478 ezret...
2012. júl. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 okoskatörp ***** válasza:

Gondolom, valamilyen jövőbeli költség fedezetére kell a pénz.

Én elgondolkodnék valamilyen befektetési jegyen, kötvényen, vagy más értékpapírom a helyedben. Sokkal jobban jársz mintha életbiztosítást kötnél. Szerintem fordulj pénzügyi tanácsadóhoz.

2012. júl. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Köszönöm a kimeritő választ, de ki ajánlotta a Multicontót? :D Én jelenleg azt sem tudom eszik-e vagy isszák. Végignézted a teljes termékpalettát?
2012. júl. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!