Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Megéri az Allianz-nál dolgozni...

Megéri az Allianz-nál dolgozni? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Voltam állásinterjún az Allianznál, és minden szép volt és jó. DE vannak félelemeim ezzel a munkával kapcsolatban. 19éves vagyok, még nem dolgoztam sehol (diákmunkákat kivéve). Ahhoz hogy elkezdhessek az Allianznál dolgozni ki kell váltanom a vállalkozóit,amiről úgy hallottam h nem egy pozitív dolog. Meg akkor nekem kell fizetni a járulékokat magam után, ugye?? Meg ha jól tudom az első 6 hónapban van kezdő támogatás és azon felül jár a +jutalék, de a 6. hónap után már csak teljesítménybér van.? ja, és tényleg visszakérhetik tőlem a jutalékot ha felbontja egy ügyfél a szerződésemet??? :( Kérek mindenkit hogy aki valamilyen tapasztalattal, vagy infoval rendelkezik az Allianz-ról ossza meg velem, a napokban kell választ adnom a munkalehetőségre, és bár nagyon szükségem lenne állásra, nem akarok rosszul dönteni!!! :(:( teljesen összezavarodtam..:S

2012. aug. 8. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha vállakozó vagy, magad után 69.000 Ft-ot mindenképp ki kell fizetned, és ez még csak a kezdet. Adózni és járulékokat fizetni is. De a legtisztább, ha bemész az APEH-hez, vagy a kormányablakhoz, és megkérdezed, hogy ha kiváltod, mivel jár, mit kell fizetned, ha dolgozol, ha nem.

Kezdő támogatás csak úgy van, ha hozod a minimumot, amit kérnek. Teljesítménybér van, de igen, visszakérhetik tőled attól függően, hogy mikor mondja vissza az ügyfél. Ha fél év, egy év múlva, azt is visszakövetelhetik.

Nem tudom, mondták-e neked, de ahhoz, hogy egy ilyen állást elvállalj, egy 30.000 Ft-os, 3 napos tanfolyamot is el kell végezned, és levizsgáznod belőle.

Stb. Szóval ebbe ne menj bele.

2012. aug. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első munkának szerintem semmiképp sem jó. Először legyél valahol alkalmazott egy kicsit, rázódj bele a dolgokba, és ha van érzéked az üzletkötéshez, akkor is csak 1-2 év múlva vágj bele ilyesmibe. A személyes véleményem amúgy, hogy én sosem csinálnám, a biztosító nem kockáztat semmit, csak te, és bizonytalan a jövedelem.
2012. aug. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy ne legyél vállalkozó! 5-6 cégnél jártam interjún, tudnám sorolni, van ahol még a tanfolyamot is elvégeztem, sőt dolgoztam alkalmazottként náluk. Ezért sem tanácsolom. Nekem nem tetszett a munka sem, amit ott végezni kell. Óriási a nyomás rajtad, mert csak akkor van fizetésed, ha sikerül üzletet kötni. És ha nem, vagy nem eleget, akkor is fizetned kell a vállalkozás után. Nagyon nehéz normális munkát találni, de ne szaladj bele ilyenekbe, mert nagyon csúnyán pofára lehet esni. Tudom, hogy kell a munka, de hidd el, nem mindegy milyen.
2012. szept. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
4%

Kedves Kérdező!


Tudom már régen volt, hogy feltette a kérdését a munkával kapcsolatban, remélem jól döntött és még abban az évben elfogadta az állás lehetőséget. Tudni illik, én már jó pár éve dolgozom ebben a szakmában, ennél a cégnél állapodtam meg. Vállalkozói létnek igenis vannak hátrányai, de ugyanakkor egy hatalmas lehetőség. Az előttem szólóknak üzenném, egy alkalmazottnak is kell adót fizetnie maga után, ráadásul kötött munkaidőben dolgozik!! Viszont, ha ön is dolgozott ebben a szakmában és nem jött össze, csak a saját kudarca, ettől függetlenül másoknak igen is sikerülhet kitartással és szorgalommal.

A kezdési támogatás már 1 évre bővült, ezen felül jár a jutalék. Pontosan azért hívják kezdési támogatásnak, hogy ez alatt az idő alatt segítse, támogassa a vállalkozásunkat, utána pedig saját lábára álljunk. Természetesen, ha az ügyfél felbontja a szerződést a jutalékot visszaírhatják, de ha igény szerint értékesített ennek az esélye igen csekély.


Üdvözlettel:

Allianz Tanácsadó

2015. márc. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!