Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Jutalékvisszaírás: Kötelezhet-...

Jutalékvisszaírás: Kötelezhet-e arra a biztosító, hogy visszafizessem a jutalékot, ha május óta veszélyeztetett terhes vagyok, tehát levonhatja-e a táppénzemből a tartozásomat?

Figyelt kérdés

A másik gondom az, hogy ilyenkor a bruttó összeget vonják vissza, holott én adóztam a jutalékom után, szóval nem a nettót kéne vonniuk?


Én úgy tudtam, hogy táppénzből nem vonhatnak. Ma viszont szólt a volt főnököm, hogy fáradjak be, mert alá kéne írnom a papírt, hogy mennyivel kívánom törleszteni az 500.000Ft-os tartozásomat.

Ez az összeg úgy jött ki, hogy beléptem 2007 szeptemberében a céghez (érettségi után), kaptam egy ku**va jó főnököt, aki "segített" a kötésekben. Na most novemberben elmentünk egy céghez, akikkel kötöttünk 4db magas havidíjú szerződést. Azt mondta a főnököm, hogy költségként 100%-an elszámolhatóak az összegek, én is ezt mondtam (mert így tudtam, ezt mondta; érettségi után gőzöm nem volt a dolgokról). Szóval a cég megkötötte a szerződéseket, később pedig megtudtam a fiókvezetőmtől, hogy az a fajta biztosítás nem is számolható el költségként. Előbb nem akart szólni, mert ő is felvette a jutalékot a szerződések után, és hát az ő lelke nyugodt volt, mert visszaíráskor csak az üzletkötő, tehát én fizetek. Ekkor fizette a cég a biztosítást kb 4 hónapja. Nem volt mit tenni, azzal nyugtatott a következő vezetőm, hogy várjunk, durván 1.5 év után, mire észreveszik a könyvelés során, hogy nem is költségelhető el, már csak fél évig kéne fizetniük, és díjmentesítenénk a szerződéseket (nem kell fizetnie a cégnek). Na most ez nem történt meg, mert jött a válság, és nem tudták fizetni a 2. év végéig. Szép sorban megszűntek a szerződések március-április végéig. Most viszont terhes vagyok, és a táppénzemből akarják vonni a tartozásomat.

Tehetnek ilyet? Nem túl közlékenyek, nekik nem az én érdekeim a fontosak.


2009. júl. 21. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

"Pénztártól való távozás után reklamáció nincs".


Szerintem keress egy ügyvédet, mert ezt nem tehetik meg.

2009. júl. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerinted is szabálytalan, hogy táppénzből akarják visszafizettetni a jutalékot?
2009. júl. 21. 15:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Itt találsz infot arról, hogy mit és mennyit lehet levonni a táppénzből: [link]
2009. júl. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem nem csak az erkölcstelen, hogy a k ötéskor rossz velvilágosítást adtattok az ügyfélnek (ha erre rájön még be is perelhet), hanem a későbbiekben is erkölcstelen volt a magatartás, amikor rájöttél, hogy rossz volt a felvilágosítás.

az ilyen üzletek (üzletkötők és főnökei) teszik tönkre a szakmát.


ha a főnököd adott rossz felvilágosítást, akkor ne pattogjon. én nem fizetnék vissza semmit. örüljön, ha nem jelented fel.


ez az egyik oldala a dolognak.


a másik meg a kockázat megosztása. a jutalékod hány százalékat kérik tőled? mi van a sztornótartalékkal?


kettő tippen van, hogy melyik cégnek dolgozhattál: BNET vagy ING ???

2009. júl. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na most mellélőttél:) Otp Garancia (akkor még az volt). Te vagy a második aki említi a sztornóalapot. Teljesen meg vagyok döbbenve, hogy ilyen létezik. Az a baj, hogy nem tudom, hogy a Groupama Garanciának van-e ilyen sztornóalapja:S. A főnököm nem túl kedves, és nem is segítőkész. Vagyis az, ha azt nézem, hogy szerinte havi 50.000 Ft-tal kéne törlesztenem:O:S.


Sajnos már késő, és persze én is hibás vagyok, de amikor arról volt szó, hogy ne szóljak a cégnek, mert akkor leviszem a csoportunk átlagát, meg hogy nem lesz jó a féléves kimutatásunk a visszaírásaim miatt, akkor nem tudtam mit tenni. És őszintén megvallva nagyon féltem is, és nem lett volna pofám azt mondani, hogy bocsi, félreinformáltak, csináljuk vissza az egészet. Mert akkor már nem volt a vezetőm az a kedves hölgy, aki így átvert, mert 4-5 hónap alatt kiismerték, és nem egyszer hallotta az igazgatónk, hogy hogy hülyíti az ügyfeleket, és miket hazudik a jelentkezőknek (fix fizetés 120.000Ft, plussz jutalék, plussz benzinpénz stb).

Ki hitte volna el, hogy nekem is hazudtak a költségként elszámolható biztosításról?!


A pereskedéshez nyuszi vagyok:(, viszont igazságtalanságnak érzem a dolgot. Egyébként az egész jutalékot kérik vissza, amit akkor kaptam.


Annyit tudnál nekem segíteni, hogy hol tudnám azt megnézni, hogy a Garanciának van-e sztornóalapja? Vagy kitől tudnám megkérdezni?

2009. júl. 27. 10:47
 6/8 A kérdező kommentje:
És köszönöm szépen mindenkinek a válaszát:)!
2009. júl. 27. 10:48
 7/8 anonim ***** válasza:

írjál privibe. nem kell megijedni,


még ott vagy? vagy már kiléptél?


a szerződésedben benne van a sztornótartalék mértéke és esedékessége is.


szóltak neked időben, hogy veszélyeztetve van a szerződés? miért akarják az egészet vissza? mennyi ideig élt a szerződés?

2009. júl. 28. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A régi OTP-es szinte ingyen dolgoztak, ők voltak az utólsok, akik még alkalmazottként kapták a jutalékukat.2010-től ennek is vége,
2009. okt. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!