Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Sajnos nem tudom tovább...

Sajnos nem tudom tovább fizetni Aegon lakásbiztosításomat. Ilyenkor mi történik?

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 16:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

felmondani csak fordulónapon tudod...

arról ne maradj le semmiképp

2012. aug. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de az csak jövő áprilisba lesz.
2012. aug. 28. 16:24
 3/13 anonim ***** válasza:

uhhh, az gáz

ha felhívod őket, mit mondanak? Semmi más lehetőség nincs? Bár nekem évekkel ezelőtt volt náluk lakásbiztosításom, akkor telefonban azt mondták, hogy csak a fordulónapon lehet felmondani. Talán változott valami azóta náluk.

2012. aug. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Írj nekik egy szép levelet, vezesd le a háztartás kiadás bevételi tábláját, írd meg, hogy nincs munkád, és jelen pillanatban még ugyan nincs elmaradásod, de nem tudod hogyan kifizetni a következő esedékességkor a részletet, ezért kérdd meg őket, hogy különleges elbírálás alapján közös megegyezéssel meg tudnák-e szüntetni a szerződést.


A biztosítónál is emberek dolgoznak, nekem volt már jó pár olyan esetem, ahol részletesen leírva a történteket eltekintettek attól, ami jogosan őket illeti. Azt nem szeretik, ha valaki fel van háborodva, hogy miért nem lehet azt csinálni amit a szerződő akar. Konkrétan azért mert egy szerződés van, amit mindkét félnek el kell bírálnia.

2012. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Jagello válasza:
A biztosító díjnemfizetés esetén is 3 hónapig elvileg még kockázatot visel, azonban kár esetén kárkifizetésnél akadhatnak, sőt valószínű akadnának is problémák. Ilyenkor akár mentesülhet is a biztosító a kárkifizetés alól. A szerződés később bizonyos időn belül reaktiválható is. Én azt mondom, hogy azt a 3 hónapot használd és elvileg díjnemfizetés miatt megszűnik a szerződés. Felmondani nem lehet, csak évfordulókor. Elképzelhető, hogy küldik a csekket ,de én még nem hallottam róla, hogy bárkinek is végrehajtásra adták volna az ügyet, hazánkban a jelenlegi gazdasági helyzetben ez csak rontana az új ügyfélszerzésen. Inkább jövőre is felkeresnek és köttetnek veled egy újat. Külföldön simán behajtanák rajtad.
2012. aug. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Kedves Jagello, sajnos az elmúlt időben viszont /kb. ez év/ áttértek a biztosítók a pénz behajtására, ezért ez egyáltalán nem ajánlott megoldás. Én nem egy ilyen üggyel találkoztam.
2012. aug. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Én is úgy tudom csak fordulópontnál lehet felmondani a biztosítást sőt előtte már 2 hónappal meg kell tenni.Sajna én sem vagyok megelégedve a károm rendezésével és még sem merem nem fizetni ráadásul még a felügyeleti szervhez adtam beadványt amire 30 napon belül elfelejtettek válaszolni.Igy ma ismét elküldtem nekik a levelemet.De ugy döntöttem bármi lesz a válasz 20 évi fizetés után befejeztem velük.Véleményem szerint egy ügyfél ne csak addig legyen fontos még fizet nekik hanem akkor is ha bajba jut.Ennyi idő alatt a 10 szeresét szedték be tőlem és most kifogásokat keresnek.Nekem jan 1 a forduló de nov.felmondok.Gondolom még megkérdezik miért is?Nincs hozzájuk bizalmam!Sajna fizetned kell ha nem akarsz problémát nekem egy ott dolgozó ismerősőm mondta.
2012. aug. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Nagyfater ***** válasza:

A pénzintézeteknél - beleértve a biztosítókat is - a dolog nem úgy működik, hogy "úgy tudom", meg "azt hiszem". Amikor biztosítást kötöttél, kaptál egy szerződést. Azt olvasd el alaposan, különösen az apróbetűs részt, és abban megtalálod a nemfizetés következményeit, illetve a szerződés felmondásának módját.


Nem írtad, milyen biztosításról van szó, pedig az lényeges lehet. Más a helyzet az életbiztosításánál, más a vagyonbiztosításnál, és megint más a gépjármű biztosításnál. Már csak ezért is olvasd el alaposan a szerződést. Bármelyikről is van azonban szó, semmiképpen ne tedd, hogy egyszerűen nem fizeted tovább, hanem menj be a biztosítóhoz, és beszéld meg velük a dolgot.


Végül: nem akarok a pénztárcádban turkálni, de ha lakásbiztosításról van szó, akkor inkább mondj le valamiről, de azt mindenképpen fizesd tovább. Gondold meg: ha anyagilag nehéz helyzetben vagy, akkor miből fizetnéd ki azt a kárt, ami ne adj isten a lakásodban keletkezik, vagy mondjuk eláztatod az alattad lakót, akinek a biztosítója (ha van neki) rajtad követeli a kárát?

2012. aug. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Nagyfater ***** válasza:
Bocsánat, figyelmetlen voltam; most látom, hogy lakásbiztosításról van szó. Semmiképpen nem mondanám fel. Nem lehet olyan félelmetes összeg, amit le lehetne kifizetni. Gondold meg, amit ezzel kapcsolatban fentebb írtam!
2012. aug. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Én is felmondtam a lakásbiztosításom, mert máshol kötöttem.

A jogásztól kaptam levelet, hogy köteles vagyok még 3 hónapot kifizetni, mert nem az évfordulóban mondtam le. Megkérdeztem, honnan tudják az évfordulót, hisz én sem tudom már olyan régi a biztosításom és érdekes módon mindig január 1-én emelték fel a díjat. Közöltem, hogy nem fizetek. Erre kaptam egy levelet, hogy eltekintenek a fizetéstől. Ijesztegetik csak az embereket. Én csak az autóbiztosításnál tudom az évfordulós felmondást.

2012. szept. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!