Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Sajnos nem tudom tovább...

Sajnos nem tudom tovább fizetni Aegon lakásbiztosításomat. Ilyenkor mi történik?

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 16:08
1 2
 11/13 anonim válasza:
Szívleld meg Nagyfater tanácsát. Menj be a biztosítóhoz, mondd el a problémádat és próbálj velük megegyezni valahogy úgy, hogy a biztosítási jogviszonyod fennmaradjon. "ne tégy este olyat, amit reggelre megbánsz ...!"
2012. szept. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Nagyfater ***** válasza:

Azt azért tudni kell a biztosításokról, hogy ÉVES díjuk van, amire a biztosítók egyfajta részletfizetési lehetőséget adnak a havi, negyedéves vagy féléves befizetésekkel.


Áruhitel esetén az eladó visszakövetelheti az árut akár az utolsó részlet elmaradása esetén is. Itt annyiban más a helyzet, hogy nem árut vettünk, hanem egy folyamatos szolgáltatást, amit a szolgáltató lemondhat, ha megszűnik a részletfizetés. A biztosítók ilyenkor mérlegelnek: vajon azzal járnak-e jobban, ha kikövetelik az elmaradt részletet, és ezzel azt kockáztatják, hogy egy esetleges nagyobb kár esetén - amit nem nehéz szándékosan is előidézni... - többe kerül nekik a leves, mint a hús, vagy "nagyvonalúan" elengedik azt, és akkor ők is mentesülnek a további kötelezettségeik alól. Többnyire az utóbbi mellet döntenek.

2012. szept. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Blucky válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal.A reklamációkat illetően nekem az a tapasztalatom, hogy a biztosítók többnyire nem gonosz kifogást keresnek, hanem őket is köti a szerződés. Ha díjjal nem fedezett kárra is fizetnének szívességből, az azt jelentené, hogy egy másik kockázatra szervezett közösség pénzéből lopnak el jogtalanul. Persze nagyon kis százalékban előfordul valóban tisztességtelen próbálkozás is. És sajnos az általában több nyilvánosságot kap, mint a sok becsületesen intézett ügy. A szerződések valóban csak évfordulón mondhatók fel, ha valaki nagyon pénzzavarba került, akkor nem árt, ha tudja, hogy módosíttatni a szerződést a saját biztosítójával év közben is lehet. Tehát azt megteheti, hogy minden kiegészítő elemet kivetet belőle
2012. szept. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!