Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Angliában élek 10 honapja, de...

Angliában élek 10 honapja, de nem jelentkeztem ki otthon a tb fizetes kotelezettseg alol es most kaptam meg a csekkeket visszamenoleg az apehtol, elfogadjak meg a fellebbezest?

Figyelt kérdés
15 nap volt a fellebbezesi hatarido,de mivel kinnt elek most kaptam kezhez a papairokat,miszerint visszamenoleg ki kell fizetnem,igy kicsusztam a hataridobol,tudom hogy ez nem mentseg,de elfogadjak szerintetek meg a fellebbezest?
2012. szept. 23. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fogadják el. Jogos,hogy fizetni kell, mert sokan "kintről"hazajönnek és itt ingyenes orvosi ellátást követelnek de nem fizetnek az ellátásért.A NAV jelen esetben nem az adót szedi be hanem az "ingyenes"orvosi ellátást.
2012. szept. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 facsont válasza:
Ez egy bonyolult kerdes!Van-e NI szamod,munkaltatod Angliaban?Termeszetesen az eltelt idoszak ota.Ha igen,Dont worry!Ha igen Europaban szabad munkaerovandorlas van.Itt ugyanugy adoztal.
2012. okt. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tudod mindenképp fizesd ki. Ha fellebbezel úgyis ők vizsgálják felül és maguknak adnak igazat, aztán fizetheted még a kamatokat is. Ha meg nem foglalkozol vele és egyszer mégis hazaköltöznél, el se merem képzelni addig mennyi tartozás halmozódna fel:) Amúgy perben nem lenne esélyed, mert ugye a törvény nem ismerete nem ment fel a betartása alól. Tehát ha ez a törvény, hogy ki kell jelentkezni és te nem jelentkeztél ki, akkor te követtél el hibát. Amúgy együttérzek veled, nekem is kellett már fizetni Tb csúszás miatt, bár nekem csak 5000-t, neked gondolom kicsit több lesz majd. A posta gyorsaságáról meg inkább ne is beszéljünk:S
2012. okt. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
majdnem 5 éve élek kint, nem jelentkeztem ki otthonról. orvosi ellátást kaptam otthon, de a gyógyszerek árát 100%ban fizettem (pl: vérnyomás gyógyszer 500 ft helyett kb 3000 volt). Viszont valamiért a tődüszűrést 900 ftért csinálnták a tőbb ezer helett... Gondolom, mert EU-n belül fizetek "TB-t". Barátnőm amikor kilátpgatott, itt ingyen adtak neki gyógyszert a gygyszertárban, mert otthon volt TBje. Valamit valamiért
2012. dec. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem leszek népszerű de a helyzet a következő: A törvény egyértelműen előírja, h fizetni kell, ha nem jelentkeztél ki. A törvény nem ismerete pedig nem ment fel a betartása alól, mert akkor bármit lehetne csinálni következmény nélkül arra hivatkozva,h te ezt nem tudtad. Tehát felesleges fellebbezni, mert te nem tartottad be az előírásokat, tehát úgyis az lesz a kivizsgálás eredménye, hogy nekik van igazuk és fizess. Ez nem jó v rossz szándék kérdése, hanem ez van. Mondom ezt úgy, hogy mi is fizettünk a férjemnek most egy hónapnyit büntivel, mert az egyik hónap felében kezdett el dolgozni, és azt hittük, hogy azt már a munkáltató állja, nem néztünk utána, mi voltunk a felületesek. Szóval szerintem fizesd be, mert majd még ráverik a kamatokat is. Meg nem is lehet elsunnyogni, nekünk ez 2 éve volt és most írtak levelet.
2012. dec. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!