Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Megteheti ezt a biztosító?...

Megteheti ezt a biztosító? Megérné ügyvédhez fordulni?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, ha hosszúra sikerült, de bonyolult az ügymenet.

2012 áprilisában csőtörés történt egy pincében, amely természetesen biztosítva volt. A fekáliás, büdös víz(szennyvízcső tört el) elárasztotta a helyiséget, így az ott tárolt kb 30 ezer ( nem, nem írtam el) könyv elázott, menthetetlenül. (egy magánvállalkozás tulajdonában van a könyv, használtcikk-kereskedés) Több hónapos huzavona után ( a kárszakértő 4x volt kint, mindig uj jegyzőkönyv, egyszóval ott sz*pattak, ahol lehet, már elnézést a kifejezésért) 3 illiós nagyságrendű kártérítésben egyeztünk meg, csakhogy lezáródjon az ügy. A valós kár kb 7 millió Ft, ezt csak mellesleg teszem hozzá.

Ma kézhez kaptam egy levelet, amely szerint a kárigényt elutasították, arra hivatkozva, hogy ez a szerződést nem érinti. CSAKHOGY!

"Biztosítási eseménynek minősülnek azok a szerződésen kívül, a Magyar Köztársaság területén és a szerződés hatálya alatt okozott és bekövetkezett személyiségsérülés vagy dologi károk..."

Az elázott könyv, talán nem dologi kár? Hogy lehet hogy erre hivatkozva nem adják meg az öszeget, ami jár??! Feketén fehéren le van írva, hogy mit kötelesek megtéríteni, és ők is elismerik, hogy a dologi kárt is, erre a könyvre ez nem vonatkozik?

Szerintetek érdemes ügyvédhez, esetleg a PSZÁF-hoz fordulni?

Előre is köszönöm, ha bárki elolvasta, eseteleg válaszol rá: egy igen felháborodott Allianz-ügyfél


2012. szept. 24. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen mértékű árura más fajta biztosítás kell, mint egy sima ,általános biztosítás.

Viszont ekkora mennyiségnél már megéri biztosítással foglalkozó ügyvédhez fordulni.

2012. szept. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen megéri a Pénzügyi Békéltető Testülethez fordulni!


Gyors,ingyenes,és korrekt, és ha igazad van a javadra fognak dönteni!


Általában pincében akkor fizetnek ha legalább 20 cm re van elhelyezve a földtől ,ez benne a szabályzatban!

2012. szept. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt írtad: "egy magánvállalkozás tulajdonában van a könyv, használtcikk-kereskedés"


Erre külön feltételek vonatkoznak, és ha nem megfelelő módon lett kötve a biztosítás, egyáltalán nem terjed rá ki.

2012. szept. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rosszul lett megkötve a biztosítás.. ha maga a könyvek értéke 7 millio ft akkor az nem tartozik bele az általános háztartási ingóság fogalmába ( nem tudom az ingo bizt. összeg egyáltalán elérte-e a 7 millát ), külön bele kellett volna tenni vállalkozoi tulajdonban lévő vagyontárgyakat, asszem 10 millioig be lehetett volna biztosítani, vagy ha ilyen antik könyvek akkor a műérték, értéktárgyak közé.
2012. szept. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Egyetértek, erre vállalkozói biztosítás lett volna a megfelelő fedezet, sajnos JOGOSAN nem fognak fizetni, ez vállalkozói vagyon és nem ingóság.

Általános:

A biztosítás nem terjed ki az alábbi vagyontárgyakra:

• a vállalkozási célú albetétekben, épületrészekben elhelyezett ingóságok.

2012. szept. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
80%

Viszont találtam egy kis szösszenetet függően attól, hogy melyik biztosító:


• vállalkozói tevékenység vagyontárgyai, a kárt szenvedett albetétre, lakásra számított Háztartási ingóságok vagyoncsoport biztosítási összegének maximum 5%-áig. A biztosító kockázatviselése kizárólag a biztosítottak tulajdonát képező, továbbá az általuk bérelt, lízingelt, kölcsönvett ingóságokra terjed ki.


Tehát, van egy összeg amire meg lett kötve az ingóság,pl: 10.000.000 Ft

Akkor ennek az 5%-t tudod rajtuk behajtani, azaz 500.000 Ft-ot. Át kell nézni a szerződést, és ha ez megtalálható benne, akkor ez a fél M Ft is több mint a semmi.

És sajnálom az esetet.

2012. szept. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen minden válaszolónak. Egyébként az ügyvédünk azt mondta, hogy a társasházi jogalapon valóban nem jár a kártérítési összeg, viszont van egy vállalkozói biztosítás is, amiről mi nem is tudtunk ( amikor a szerződést kötötték, még nem a mi tulajdonunkban volt az üzlet) köszön szépen mindenkinek a válaszokat!
2012. szept. 30. 22:20
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként azt az apróságot elfeljettem hozzátenni, hogy a fertőtlenítést kifizették (ugyebár a szennyvizet el kellet távolítani, fertőtleníteni az egész helyiséget) Úgy gondolom, ha maga a szerződés nem terjedt volna ki az egész ügyre, nyilván a fertőtlenítést sem fizetik ki, nem? Hiszen erre is a szerződés alapján fizettek! Ráadásul felvettük a kapcsolatot több kárszakértővel/ügyintézővel ( a kifizetési osztályon) és mind azt mondta, hogy jogos a kárigényünk. Az utolsó pillanatig ezt mondták, és éppen a pénzt vártuk, amikor megérkezett a papír, hogy mégsem jogos. Ez a felháborító!! Egyébként addig magát a könyveket sem tudjuk elvitetni, hiszen ha bíróságra kerül az ügy, akkor ujabb szemrevételezés jön... Ráadásul mi ebből élünk, és emiatt a kár miatt a napi megélhetésünk van veszélyben. Az ügy logikáját sem értem, bár lehet hogy én vagyok ehhez hülye, műveletlen, stb.
2012. szept. 30. 22:29
 9/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

A fertőtlenítést azért fizették ki, mert arra kiterjed a biztosítás.

Ingóság: NEM vállalkozás céljára használt ingóság

Vállalkozói vagyon: vállalkozás céljára használt ingóság!

A biztosítás ingóságra volt megkötve, viszont nektek vállalkozói vagyonotok volt. ENNYI, ezt nem nagyon kell tovább bonyolítani, sajnos nem hívták fel erre a figyelmeteket, hogy ezért nem fog fizetni, viszont nektek is utána kellett volna menni, hogy van egy pár milliónyi Ft könyvetek, ami nem átlagos, biztosítva van-é??? Sajnos nem volt.

2012. okt. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!