Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Van valaki hasonló helyzetben?...

Van valaki hasonló helyzetben? Ilyenkor, mi a teendő?

Figyelt kérdés
2006-ban kötöttem a Brókernet cégnél Aviva életbiztosítást, megtakarítási céllal. Egyik ismerősöm tanácsolta, hogy menjek be és kérdezzem le, hogy mennyit kamatozott a tartam alatt, mert ő is megszívta a szerződéssel. Be is mentem a most már Metlife-hoz, és megtudtam, hogy az elmúlt 6 évben a pénzem mindösszesen 2,6 %-ot kamatozott, tehát még az infláció mértékét se érte el. Ilyen esetben mi a teendő felbontani nem tudom még, van valakinek valami ötlete, vagy hasonló szerződése?

2012. nov. 29. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy életbiztosításnál feltétlenül tudni kell, ha nem fizeted végig, hanem a lejárat előtt akarsz a pénzedhez nyúlni, akkor jóval kevesebbet fogsz kapni, nincs értelme hozzányúlni. Ha nem akarsz bukni, akkor ki kell várni a lejáratot.

Amúgy meg semmilyen kamat nem 100 százalékos, gondolom egy várható kamatot mondtak annak idején, de azt is majd csak a lejáratkor éri el.

2012. nov. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a helyzet: ki kell számolni, hogy mivel jársz jobban: visszavásárlás, díjmentesítés vagy a szerződés végigfizetése. Utóbbi esetben érdemes alaposan megnézni, hogy pontosan milyen paraméterekre van beállítva, és hogy nem kellene-e valamin változtatni.


FÜGGETLEN pénzügyi tanácsadó (nem bróker, nem alkusz, nem többes/független ügynök/közvetítő/üzletkötő, hanem pénzügyi tanácsadó, akinek a tanácsadásért fizetsz, és számlát ad róla) nélkül mindez nem fog menni.


Ajánlom őt, mert nála nem találsz olcsóbbat: [link]


(Nem én nem ő vagyok és nincs is közöm hozzá. Az én nevem Frindt Levente, és függő közvetítő vagyok.)

2012. nov. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod fizetni akkor általában a díjmentes leszállítással jársz jól, ami annyit jelent, hogy nem fizeted tovább a díjakat, de él a biztosításod és lejáratkor fizeti a fentmaradó összeget. Kérdezd meg, ezt lehet-e. A felmondással csak bukni fogsz...
2012. dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
igen, csak DM-kor elvonják a költségeket előre, ha prospero pl, Magnusnál nincs elvonás.
2013. okt. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!