Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kötelező biztosítás melyik...

Kötelező biztosítás melyik lakcím alapján?

Figyelt kérdés
Nemsokára kocsit akarok venni és nézegettem a biztosításokat és nem mind1, hogy egy nagyvárosi vagy egy falusi lakcímmel kötöd. Elég nagy a különbség szóval mindenképp egy falusi lakcímmel szeretném megkötni, csak az a kérdésem, hogy ideiglenes lakcímet veszik figyelembe vagy az állandót? vagy a kettőt együtt? olvastam, hogy elméletileg az állandót nézik. Kérem csak olyan írjon aki most kötött nemrég vagy akibiztosra tudja!!

2013. jan. 16. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
A lakcímedet. Azaz az állandó címed. Már nincs ideiglenes lakcím, tartózkodási hely van.
2013. jan. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

Bejelentkezel a vidéki rokonhoz és megkötöd.

(Postacímnek megadod az eredeti címedet.)


Azután visszajelentkezel. Ennyi.

2013. jan. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1.-akkor tartózkodási hely, bocs!


2.-ha visszajelentkezek akkor nem kell jelentenem náluk? vagy akkor a szerződést arra a lakcímre kötöm akkor az arra lesz érvényes ameddig él a biztosítás?

2013. jan. 17. 08:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Kamuból bejelentkezni valahova praktikus megoldásnak tűnik, csak sajnos közokirathamisítást valósítanál meg vele, úgyhogy én mindenképpen lebeszélnélek róla.
2013. jan. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igazából így is alig vagyok az állandó cimemem, szinte folyamatosan, a papíron tartózkodási helyen vagyok vagy barátnőmnél, szóval tök mind1, hol van az állandóm. Ráadásul ha aláíratom azt a papírt, hogy a lakás tulaja beleegyezik abba, hogy én ott lakjak akkor semmiféle hamisítást nem végzek
2013. jan. 17. 12:11
 6/8 A kérdező kommentje:
ez olyan, hogy valaki nem jön ki jól a szüleivel és elköltözik a nagyszüleihez. semmi törvénytelen nincs benne mert nem kérdezik meg, hogy mi okból költöztél el.
2013. jan. 17. 12:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a hamisítás, ha bejelentkezel egy olyan címre, ahol ténylegesen nem laksz. Ezt ajánlotta itt valaki.


Ha nem jelentkezel ki onnan, ahol már nem laksz, de korábban ott laktál, az nem hamisítás természetesen. Az viszont lehet szabálysértés, ha az új lakóhelyeden elmulasztod a bejelentkezést.


Nem arról van szó tehát, hogy ne költözhetnél oda, ahová akarsz, hanem arról, hogy a lakcímedet ennek megfelelően jelentsd is be.

2013. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A lakcímkártyádon a LAKÓHELY rovatban szereplő címed alapján kötik meg, amit meg is nézik természetesen szerződéskötéskor.
2013. jan. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!