Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Leáztatott a fenti szomszédom....

Leáztatott a fenti szomszédom. Melyik biztosító fizet többet egy ilyen kárra a Generali vagy az Aegon?

Figyelt kérdés
Az egyik biztosítás a sajátom, a másik a társasházé. Mindkettő kiterjed ilyen esetekre. Tudom, hogy egy kárra csak egy helyen kaphatok kártérítést, de nem tudom, melyiknél jelentsem be.Ugyanolyan árakkal számolnak a kárszakértők?

2013. jan. 18. 22:54
 1/9 Pataki Éva ***** válasza:
100%
Az igaz hogy nem vehetsz igénybe kettőt, de mindkettőhöz bejelentheted, és majd te választasz attól függően hogy melyik ad jobb ajánlatot. Nagy valószínűséggel az egyedi biztosítás. Üdv Éva
2013. jan. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, rendkívül hasznos válasz volt. Nem tudtam, hogy mindkettőhöz be lehet jelenteni, s lehet választani. Tehát akkor kijönnek, megnézik, kiszámolják, és eldönthetem, melyiket választom. Nem lesz gond azzal, hogy az egyik kárszakértő - a biztosító szempontjából- úgymond fölöslegesen jött ki?

S még egy szempont: a saját biztosításomnál -ha őket választom- elveszítem a 15% kármentességi kedvezményt. Tehát ezt is bele kell kalkulálni.

2013. jan. 19. 09:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd kalkulálsz ha megvan mindkét ajánlat.
2013. jan. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi!! Az nem baj, hogy az egyik kárbecslő fölöslegesen jött ki? Simán telefonon lemondom az egyik kártérítést, és kész?
2013. jan. 20. 16:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hidd el, egyik biztosító sem fog sírva fakadni, ha nem kéred a pénzüket...
2013. jan. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem a saját biztid téríti, hanem a fenti lakó felelősség biztosítása (vagy az is). Feltéve persze, hogy van neki. Így nem kell aggódni a kármentességi miatt sem.
2013. jan. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!
2013. jan. 23. 21:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy a te biztosításod csak az ingóidra terjed ki?
2013. jan. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De igen. Nemrég kiderült, hogy a saját biztosításomból -évekkel ezelőtt- kivetettem a közös vezetékekre, falakra kiterjedő károkat, úgyhogy ez megoldotta a kérdést. A közös biztosítás viszont érvényes. Itt volt a kárbecslő, és korrekt módon járt el.
2013. jan. 26. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!