Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Most fizetnem kell vagy nem?

Most fizetnem kell vagy nem?

Figyelt kérdés
Tavaly őszön kötöttem egy új lakásbiztosítást és a régit ugye azt felmondtam. Jöttek a számlák a régi lakásbiztosításról és bementem a biztosítóban ott azt mondták ne törődjek vele dobjam ki majd frissül a rendszer. A mai napon viszont telefonált a régi biztosító hogy vagy rendezem a számlát (60E Ft) vagy jönnek a behajtók. Szerintetek most miként kellene eljárnom?!
2013. ápr. 18. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a dolog sántít egy kicsit, mert ha nem fizeted a lakásbiztosítást, akkor a biztosítási jogviszonyod díjnemfizetés miatt megszűnik, és erről kapsz egy levelet póstán. Más nemigen történhet:)
2013. ápr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
kaptam is levelet róla hogy sikeresen felmondtam a biztosítást szóval nagyon furcsálom a dolgot.
2013. ápr. 18. 18:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok biztosítónál van külön olyan részleg, akik csak a kintlevőséggel foglalkoznak, és ők sokszor észre sem veszik, hogy már megszűnt a jogalap.


Tehát egyszerű túlbuzgóságról van szó, nem törődjél vele.


Amúgy sem jöhet "igazi" végrehajtó (tehát olyan, akinek joga van erővel lefoglalni bármit), ahhoz minimum, hogy be kell perelniük és meg kell nyerniük a pert, de valójában még ez sem elég. A biztosító csak egy magánvállalkozás, ugyanannyi joga van, mint neked.

2013. ápr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!