Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Van egy életbiztosításom a...

Anowind kérdése:

Van egy életbiztosításom a Generalinál. Havonta 15. 000 Ft-ot fizetek be. Jól tettem, hogy ebbe fektettem a pénzem?

Figyelt kérdés

- Azt a pénzt ami felhalmozódik x idő után azt én visszakapom, ha nem nyúlok hozzá jó sokáig és nem történik semmi bajom?


- Én a célból tettem be a pénzem, hogy majd ha családom lesz addigra jó sokat kamatozzon és kb. 10-15 év múlva felvegyem a pénzt. Jó megoldást választottam?


Ha valaki tud segíteni ezekben a kérdésekben azt megköszönném!



2013. máj. 6. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
az ilyen biztositasoknal az elso 1,5 - 2 evben csak a szamlazvezetesi diajakt fizeted... Ebbol penzelik a sok uzletkotot akik imadjak bepalizni a szerencsetlen embereket.
2013. máj. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

A unit-linked biztosításról:

[link]

[link]


De amúgy nem előbb kelett volna érdeklődni és utána megkötni?

2013. máj. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Harmadik: Igazad van de 22 évesen nagyon nem voltam jártas ebben ahogy ma sem. Nekem az volt a lényeg, hogy a pénzemet valahová befektessem a jövőre gondolva és ezt ajánlották nekem :) De ma Magyarországon már nem lehetek biztos semmiben sem!
2013. máj. 6. 21:41
 4/11 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a linkeket!
2013. máj. 6. 21:42
 5/11 anonim válasza:

9,5 éve kötöttem az aegonnal egy akkor 6milliós biztosítást. A kezdő havi díj. 26000 volt. Mivel elég jol mentek a dolgok minden évben elfogadtam az indexálást. Ez tavalyig a havi összeget 55800 forintr emelkedett. Idénre már nem fogadtam el az indexálást ezt is épp eleg fizetni.

Most a biztositási összeg 12,7millió. Mivel ez egy befektetéssel kombinált biztositás sok fajta portfolioba lehetett fektetni. Én alacsony kockázattal magyar államkötvényekbe fektettem. Most kb. 3,5m forint a befektetési érték. Amiből kb a 3milla a vissza vásárlási érték.

Meg egy fotós dolog. Annak idején úgy kötöttem direkt, hogy ha ugy hozza a sors lakás vásárlásra feltudjam venni. Erre nem került sor, 2 éve vallalkozasomhoz felvettem 1,9mmilliót amit tavaly visszaadtám.

Persze nem kevés költsége van az elején, DE ez ugye egy biztositás ami ha valami tortenik velem akkor fizet. (baleset, és rokkantsági kiegészítő biztosítást is tartalmaz.) egy a lényeg. Ha egyszer elkezded fizetni akkor vidd végig. Ha az elején abbahagyod akkor nagyot bukhatsz rajta. Ja az enyém 25éves.

2013. máj. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Pataki Éva ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nagyon keveset írtál a szerződésről, így azt sem tudom hogy befektetéssel kombinált, vagy klasszikus Életbiztosítás.Biztosan nem csináltál butaságot,mert a klasszikusnál például pontosan látni hogy mennyit kapsz lejáratkor.A Unit linknél persze a hozamtól függ.Ha kockázati részek vannak benne, akkor annak a hozamával nem számolhatsz, mert az nem kerül befektetésre.Ez a pénz már biztosan el lesz téve,és számíthatsz rá.Általában bővíthetők kockázati részekkel ha később igényed van rá.Persze ez a része nem lesz megtakarítás. Én mindig elmondom az ügyfeleimnek, hogy pl a 10000 forintjából, mondjuk 7 a megtakarítás, három a kockázati részre megy (Élet, baleset, stb), tehát arra ne számítson,tehát nem 120 ezret rak el, hanem 84 ezret.. Üdv Éva

2013. máj. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pataki Éva: Küldtem privátot :)
2013. máj. 7. 08:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Minden pénzügyi konstrukciónak vannak költségei. Csak a költség oldalról megközelíteni valamit nem szabad. Fontos, de nem minden.

Bár a kiszámoló.hu igen lényegeseket ír, egyet nem szaba elfelejteni, a szerző egy közgazdaságban jártas ember, míg a többség nem, és nincs ideje sem affinitása, hogy elmélyedjen ezekben a dolgokban. Ezért rosszabbul járhat? Igen, de nem feltétlenül.


Visszatérve a kérdésedre, a javaslatom a következő, hogy ne járj rosszul:

1. az évenkénti index helyett az eseti számládra rakj évente 10-20 ezerrel többet. Az eseti számlának csak 1% a költsége (míg a rendszeresének 5%)

2. Évente 2 szer vizsgáld (vizsgáltasd) felül, hogy jó alapban van-e a pénzed? Ha kell átirányítással, átváltással változtass.

3. Az első 2 évet kizárólag biztonságos alapban (mondjuk kötvény)tartsd. Ez azért fontos, mert ha a szerződésed mégis megszüntetnéd a biztosító azonnal érvényesíti az elmaradt költségeit, és ha épp a részvényalap gyenge, a pénzed is kevesebb lesz.

3. Olyan befektetési portfóliót alakíts ki, aminek legalább 30%-ban alacsony kockázatú eszközök vannak. Sose bánkódj, h de jó lett volna mondjuk a Delux eszközalap (ami most egy év alatt 30%-ot hozott)hosszú távon minden kiegyenlített - lesznek nagy bukások és fellendülések.

Neked az a célod, hogy évente elérj 6-9%-ot és nem 20-at.

Aki ezt cáfolja az még sosem vitte a saját pénzét vásárra.


Ha eléred ezt a hozamot, nem leszel 15 év után gazdag (mert ugyebár a költségek és az infláció is csipeget a pénzedből) viszont ott lesz az a pénz amit nem költöttél el amúgy, tehát nagyon fogsz örülni így is.

Hajrá!

2013. máj. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy hasznos cikk, ami pont a kerdesedre ad valaszt: [link]


Azt se feledd, hogy hiaba hoztak a befeketetesi alapok atlagosan 6-7% korul az elmult 15 evben, a szerzodesed koltsegei miatt joval kevesebb lesz a szerzodeseden elerheto hozam. Erdemes az emlitett 6-7%-bol levonni a biztositasod TKM mutatojat, es valoszinuleg latni fogod, hogy nem jarsz jobban, mint egy bankbetettel, ami eseten nagysagrendekkel kevesebb kockazatot vallalsz.

2013. máj. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanitt van banki lakáshitellel kombinált életbiztosításom. Vagyis a generalinak fizetem folyamatosan a biztosíítási díjat, a banknak meg a kezelési ktget meg a kamatot.

(Ehhez képest mindig kapok a banktól értesítőt, hogy mennyi ment le /mennyi nem ment le/ a tőkéből, amit ugye nem nekik fizetek..) A bank folyamatosan keveri a hitelemet a sima hitelesekkel.

Amúgy meg, jövő évben lesz a 10. évfordulóm, amire eredetileg a generali 1,7 milla hitelbe való befizetést ígért. Erről közjegyzői dokumentumom is van. Érdekes, ahogy közeledik az idő, egyre kevesebb ez az összeg. Az idei éves kimutatásban, már csak 1,1 -et írtak, és a végére a 20. évben írtak magasabb összeget. Hát elég szkeptikus vagyok azok után, amit az elmúlt 9 évben végigjártam, de végülis sokkal inkább a bankal volt összetűzésem, mint a biztosítóval. De bennem van a félsz, hogy lehúzás az egész.. Egy év múlva meg tudom írni, hogy mi lett az első kifizetéssel.

2013. aug. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!