Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » élet biztosítás kötéssel...

élet biztosítás kötéssel kapcsolatban? Ajánlanátok?

Figyelt kérdés
olyant szeretnék,ami egyes kiemelt betegségekre külön fizet.nem dohányzom,nem vagyok ,túlsúlyos és tudtommal semmilyen betegségem nincs.26 éves nő vagyok.egyre többet hallani a rákról,szeretnék olyan életbiztosítást kötni ami nem csak halál esetén feizet,de kiemelten a rák betegséget bele tenném,az érdekelne kb mennyire jönne ez ki havonta ha 20 év futamidőre szeretném?
2013. máj. 10. 13:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem van ilyen életbiztosításom, ami rákra, illetve még 8 másik komoly betegség esetén több millió forintot fizet ki. Illetve megtakarítás is egyben, tehát ha a futamidő végéig nem történik semmilyen betegség (úgy legyen), akkor is fizet, a hozammal növelt összeget. Érdekel?
2013. máj. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az #1-es hozzászóló által ajánlott befektetéshez kötött életbiztosításokat messzire kerüld el. Olyan bonyolult költségstruktúrát vernek a nyakadba, amit át nem látsz, és a végén az első 2 évre befizetett megtakarításodat elvonják költségként.


Ha kockázati életbiztosítást keresel, akkor maradj is annál. Olyanért ne fizess fölöslegesen, amiért nem muszáj.


A befektetéshez kötött életbiztosítások költségeiről részletesebben: [link]

Vagy: [link]

2013. máj. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
AZ is rendkívül megtévesztő amikor hozammal növelt összegről beszél a #1-es hozzászóló. Ezek a típusú szerződések semmiféle hozamot sem garantálnak, és ha a szerződés lejártakor irdatlan nagy veszteséged lesz, akkor ők max széttárják a karjukat, hogy te tartottad az adott alapokban a pénzed. A befektetéshez kötött életbiztosítások egyedül az irgalmatlan nagy költségeket és kötöttségeket garantálják.
2013. máj. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Kérdésem, hogy ki mondta azt, hogy befektetési egységes, unit linked biztosításról beszéltem??? Mert NEM!!! Erről ennyit...
2013. máj. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mindenfajta életbiztosításra igaz, ami megtakarítási részt tartalmaz, hogy egy nagy lehúzás. Függetlenül attól, hogy minek nevezik: lehet az befektetési egységhez kötött életbiztosítás vagy vegyes életbiztosítás vagy akármi.
2013. máj. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Biztos nem leszek népszerű ezért, de azért csak megkérdezem, hogy akkor is ilyen magabiztosan állítanád ezt, ha valaki a negativ hozzászólásod miatt nem köt életbiztosítást és vele valami baj történik??? Adnál neki többmillió forintot, ha pl. daganatos betegséget állapítanak meg nála?

Azt aláírom, hogy életbiztosítás és életbiztosítás között nagy eltérések vannak, de azért én nem venném a bátorságot ilyen általánosításra...

2013. máj. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A kockázati életbiztosításokkal, ami a baj esetén fizet, többségében semmi baj nincs. Lehet nagyon baráti ajánlatokat találni. Ezek nem tartalmaznak megtakarítást, és csak azért a szolgáltatásért fizetsz, amire valóban szükséged van.


Ahogy említettem, a probléma a megtakarítást is tartalmazó életbiztosításokkal van. Ezek gyakorlatilag burkoltan kirabolják az ügyfelet, aki soha nem fog rájönni arra, hogy hova tűnt a pénze, olyan bonyolult módon vannak a költségek a szerződésbe foglalva.

2013. máj. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Továbbra is megy az általánosítás... Mint én is mondtam: tudm, hogy sajns sok olyan konstrukció van a piacon, ami drága, kockázatiban is vannak különbségek, persze. De ezért még ne általánosítsunk, pláne, ha a felelőtlen, nem teljes rálátás hiányában teszik, a felelősséget persze nem vállalva. Mert arra ugye nem válaszoltál, hogy azt vállalod e. Persze, tudom, ezt nem is lehet így az interneten. Ezért részemről befejezve ez a téma.
2013. máj. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezek a kijelentések a vegyes és unit linked életbiztosítások legalább 95%-ra igazak, tehát úgy gondolom ez az általánosítás továbbra is megállja a helyét.


Azt szintén nem értem miért kellene nekem vállalnom biztosítói tevékenységet. Ezért vannak a biztosítók és náluk megfelelő konstrukciók pontosan erre az igényre. Nem a biztosítókról beszéltem le a kérdezőt, hanem a biztosítók által forgalmazott egyes termékekről. Ha pedig valaki azt kérdezi, hogy én vállalom-e, az egyszerűen dilettantizmus: szimplán nincs tisztában a biztosítási tevékenységek jogi szabályozásával.


A kérdező által felvetett igényre biztosan talál megfelelő *kockázati* életbiztosítást. Csak nem szabad hagyni magunkat átverni, ha megtakarítás résszel kombinált életbiztosítás felé akarnak minket vinni. Jelenleg akkora ügynöki jutalékokat kapnak az üzletkötők, hogy nagyon nagy az esély arra, hogy a végén ilyen életbiztosítás mellett kötnénk ki (láss csodát, már az első hozzászólásban ez történt), anélkül hogy teljesen megértené az ügyfél a költségstruktúrát. ...és ahelyett, hogy az eredeti szükségleteihez leginkább megfelelőt kötné. Miért is kellene megtakarítást is hozzácsomagolni? Miért nem lehet a meglévő igényre koncentrálni, és azt minél jobban kiszolgálni?! A megtakarítás szerződéshez csomagolása *minden* esetben növeli a kötöttségeket, és az esetek túlnyomó többségében röhejesen magas költségekkel operál. A legtöbb ügynök megfelelő képzéseket kap értékesítéséből és meggyőzéstechnikából, hogy ezeket az egyébként eladhatatlan termékeket sikerre vigye. Azonban senki nem tanítja meg az embereket, hogy a legtöbb esetben manipulatív, féligazságokkal operáló reklámrizsát felismerjék, és hatékonyan védekezzenek ellenük. Tekintve, hogy a korrekt árazású megtakarítást is tartalmazó életbiztosításokat nem szeretik az ügynökök értékesíteni, mert az számukra "nem éri meg", különösen óvatosan kell bánni az ilyen ajánlatokkal.

Ezekre a veszélyékre figyelmeztettem a kérdezőt.

2013. máj. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem vitatkozom a véleményeddel, inkább elmondom az enyémet: nekem van több éve egy megtakarításom, amely tartalmaz 9 rettegett betegségre is védelmet. Tény, hogy megkötés előtt sokat kerestem, több biztosítótársaság ajánlatát meghallgattam, míg e mellett a kevésbé ismert, nem reklámozott biztsító egyik módozata mellett döntöttem. Én ezzel a termékkel meg vagyok elégedve, ezért is merem ajánlani másnak! Biztosan vannak olyanok, akiknek ez a biztosítás hozzám hasonlóan megfelel, van, akinek nem. Ezt mindenki döntse el maga.
2013. máj. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!