Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kötöttem egy kötelező biztosít...

Zorro455 kérdése:

Kötöttem egy kötelező biztosítást, ami egyből megszűnt mivel nem fizettem be mert mégse volt rá szükség viszont most kaptam egy levelet, hogy tartozok nekik 18000 forintal és nem értem hogy miért?

Figyelt kérdés

2013. máj. 20. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Vagy vedd elő az akkor kötött szerződésedet és olvasd át, vagy hívd fel őket holnap telefonon és kérdezd meg, mit takar ez a díj. Biztos van valami utalás rá a szerződésben.
2013. máj. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Fedezetlenségi díjnak hívják. Ha kötsz egy biztosítást, azt nem teheted meg, hogy kedved szerint fogod és nem fizeted. Ilyenkor az utolsó befizetett részlet lejárta után van 60 napod fizetni a következőt. Ha nem teszed meg, díjnemfizetés miatt megszüntetik a biztosításod, és a nem fizetett napok után fedezetlenségi díjat (ergó büntetést) kell fizetned. Egy kötelező biztosítás az alábbi módokon szüntethető meg:


1. Évfordulóra: ha lejár az 1 év a kötéstől számítva


2. Díjnemfizetés miatt: mint ahogy nálad, ennek hátránya, hogy büntetést kell fizess és csak ott kötheted újra, ahol megszűnt.


3. Érdekmúlás: eladod az autót


Szóval "ha mégse volt rá szükséged" akkor a megoldás az lett volna, hogy szólsz a biztosítónak és szünetelteted, nem pedig fogod magad és nem fizeted.

2013. máj. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2011.12.23 kötöttem akkor már letelt az egy év akkor nem azt jelenti, hogy nem kell befizetnem?
2013. máj. 25. 16:16
 4/8 A kérdező kommentje:
valaki valami válasz?
2013. máj. 27. 22:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan segítenének, de nagyon zavaros, amit írtál! Például, hogy kötöttél, de megszűnt. Majd azt írod 2011-ben kötötted. Meg hogy nincs rá szükséged. Ez nem szükség kérdése. Ha forgalomba van az autó, amire neked kell biztosítást kötnöd, akkor szükséged van rá! Az a baj, hogy nem írod le érthetően mi a helyzet!
2013. máj. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Eladtam az az autót azért nem kellet a biztosítás a mylon azt írta hogy évfordulóra megszűnik azért kérdeztem az előző kérdést mi olyan zavaros ebben?
2013. máj. 28. 22:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert a kulcsszó az "eladtam". A biztosítás határozatlan időre szól, nem szűnik meg magától! Be kell küldeni az adásvételit a biztosítóhoz rövid magyarázatot mellékelve. Ha előbb adtad el, mint az évforduló volt, még pénzt is kapsz vissza.
2013. máj. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pécsi bácsi ***** válasza:

Az "eladás" is az "érdekmúlás" kategóriája, de a biztosító erről csak a szerződő bejelentése alapján értesül.

Ezt mielőbb célszerű megtenni, ahogy az előző válaszban is szerepel!

2023. jan. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!