Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, mindannyian voltatok...

Kismamik, mindannyian voltatok terheléses cukorvizsgálaton? Ez kötelező vagy van olyan, hogy a doki leletek alapján úgy dönt, hogy nincs rá szükség?

Figyelt kérdés
2009. nov. 17. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
igen, de nem egyforma, van akinek cukros vizet kell inni. nekem 2 üres zsömlét kellett enni 2 dl ízesítetlen tejjel. korház válogatja.
2009. nov. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen, kotelezo, jo ha megvan a vizsgalat, megnyugszol, nem olyan veszes
2009. nov. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kötelező. Nem miattad van, a babád miatt. A terhességi diabétesz nagyon alattomos tud lenni, hasonló, mintha átlagos terhességi rosszulléted lenne, honnan tudhatná az ember lánya? sokféle variációról hallottam már. Van , ahol ők adnak glükózt , van ahol a kismaminak kell vinni. Van ahol a zsemlés változatot is elfogadják... ezt a nődoki fogja elmondani pontosan.
2009. nov. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
illetve nem csak miattad van. előző voltam.
2009. nov. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kötelező, de én csak a 31.héten jutottam el,szerencsére nem volt semmi,állítólag lehetett volna,jobb túl lenni rajta.39h km.
2009. nov. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amit első ír a 2 fajta vizsgálat,nem ugyan az.Elvileg mindenkinél megcsinálják a terhelésest is.Nem értem miért óckodnak tőle sokan,hiszen ez a kismama és a baba érdeke,hogy derüljön ki ha gond van.A magas cukor sok problémát okozhat(értelmi fogyatékosságtól kezdve többféle fejlődési rendellenességet),és nem biztos,hogy észre veszi az anya ha nem vizsgálják.Általában a 23-26 hét között végzik el.
2009. nov. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nálunk Romániában például nem kötelező a külön terheléses cukorvizsgálat, annál is inkább, mert az első és harmadik trimeszterben is a kötelező vizsgálatokkal együtt vércukorvizsgálatot is végeznek.


29 hetes kismami

2009. nov. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen voltam és ott derült ki, hogy terhességi diabéteszem volt.

Diéta, semmi cukor az utolsó 3 hónapban, 3 hetente vizsgálat.

Nagyon hasznos vizsgálat, acukorbetegség nem játék, rámehet a baba és te is.

2009. nov. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bizony nagyon fontos vizsgálat, szerintem ehhez a nőgyógyász nem igazán ért, ez is egy szakterület. A vizsgálat 24-26. hét között kötelező.

Én már hamarabb kezdtem otthon mérni, mert a családban megszámlálhatalan sok cukorbeteg van. Be is jött a sejtésem, nekem is magas lett. 17 hetes korom óta inzulint kapok, illetve adok be magamnak, és diétázom. Rendszeresen járok a cukorgondozóba.

Remélem Te elkerülöd, de a vizsgálatot ne hagyd ki!

(27 hetes mami)

2009. nov. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!