Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha valakinek nincs munkája...

Diarmand kérdése:

Ha valakinek nincs munkája akkor nem kell tb-t fizetnie?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó, csak nekem is volt tartozásom amit már rendeztem, de mivel kicsit jobban beleástam magam a dologba megakadt valamin a szemem. Egyrészt a tb ugye kötelezettség, ezt mindenki (majdnem mindenki) tudja. De a pontos megfogalmazása ez:

"Az egészségügyi hozzájárulás százalékosan meghatározott adó jellegű kötelezettség, amelyet az erről szóló törvényben1 meghatározott jövedelmek után kell megfizetni."

Itt a kapcsolódó törvény:

[link]


Ugyan nem olvastam végig, de mindenhol jövedelemhez kötik a fizetését. Most akkor akinek nincs jövedelme (mert ahhoz kötik) semmilyen formában, annak nem kell kifizetnie visszamenőleg?


2013. jún. 4. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

TB-nem kell, hanem egészségügyi szolgáltatási járulékot (6660Ft/hó).

Csak ezt gyakran (szinte mindig) keverik a TB-vel.

2013. jún. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincsen munkád és nem vagy semmi más módon bizotsítva (pl gyes, nyugdij stb...) akkor magadnak kell fizetni. ez ráadásul kötelezö is, és ha akkor derül ki amikor megint dologzol, akor viszsa menöleg fizettetik ki.
2013. jún. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez már csak annyiban is érdekes, hogy mikor bent voltam a NAV-nál és mondtam a hölgynek, hogy tb tartozásom van és szeretném egyenlíteni, akkor az egészségbiztosítási járulékot kezdtük el számolgatni (ami erre az érve ahogy írtad, 6660 Ft) és rendben lement minden. Most akkor mi van? :)
2013. jún. 4. 13:24
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Nyilván tudta, hogy mire gondolsz és nem kezdett el kioktatni, hogy mi a különbség a kettő között. TB tartozásod akkor lehetne, ha pl vállalkozóként nem fizetted be. Azt jól írtad, hogy a TB-t (ami több részből tevődik össze) a jövedelem után kell fizetni. De a havi 6660Ft-nak a hivatalos megnevezése a egészségügyi szolgáltatási járulék.
2013. jún. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
61%

az előttem szólok jól írták én szociális osztályon dolgozom és az ügyfelek úgy jönnek be h TB-t szeretnék rendezni és az az egészségügyi szolg. való jogosultság!

de amúgy ha semmi jövedelmed nincsen be mész a hozzád közel eső járási hivatalba kitöltesz egy kérelmet és fizetik helyetted, nem neked kell!

2013. jún. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

"de amúgy ha semmi jövedelmed nincsen be mész a hozzád közel eső járási hivatalba kitöltesz egy kérelmet és fizetik helyetted, nem neked kell!"


Szép álom!

Hiába a semmi jövedelem/vagyon, számít a házastárs/élettárs jövedelme, vagyona is, elég alacsony határokkal, hogy lehetőleg minél kevesebb embernek kelljen megadni :(


Ha már a szoc. irodán dolgozol, mennyire kell komolyan venni a vagyonnyilatkozatot, pl. ha a párom nevén van egy kb 1 milliót érő autó, a határ 855 ezer, beírom, h 820e, akkor ennek vki utánanéz, hogy tényleg annyi-e az értéke?

2013. jún. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!