Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy éri meg valakinek, hogy...

Hogy éri meg valakinek, hogy osztogatja a számlákat x %-ért? Áfát kell fizetnie nem? Hogy csinálják ezt?

Figyelt kérdés
2012. szept. 5. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy nem legálisan teszi, pl. egy nem létező cég nevében állítja ki a számlát, vagy a számlát nem rakja bele a könyvelésébe, így nem is fizet áfát, stb.


A dolog ott bukik meg, hogy a fiktív számláért talán őt nem is büntetik meg (mert esetleg nem is bizonyítható, hogy valóban az adta ki a számlát), viszont aki elszámolta költségként, azt viszont igen, mert fiktív a számla.

2012. szept. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem fogod elhinni, de olyan is van, hogy egy cégnek bevételre van szüksége, míg egy másiknak költségre. Ha a két érdek találkozik, akkor megköttetik az üzlet.

Van olyan, hogy a feketén befolyt pénzeket elköltik, költségszámlát kérnek róla, aztán hó vége felé veszik észre, hogy a hivatalos bevétel nem is fedezi a számlák értékét. Hogy ne legyen gond, kiállítanak egy %-ért árbevétel számlát, ami a másik félnél költségszámlaként jelenik meg. Neki meg költség kellett, aminek csak az ÁFA részét, vagy egy bizonyos %-át kellett csak ténylegesen kifizetni, így a pénztárból tud kivenni feketén összeget.


És van még egy csomó varia, hogy kinek, melyik és miért éri meg. Attól függ, hogy egyéb érdeke, vagy a gazdálkodása hogyan kívánja meg.

2012. szept. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor már olyan számlát adnak, amin nincs ÁFA.


Ezt a túlzott költségelést nehezen tudom elképzelni, mert miért költene plusz pénzt arra, hogy a költségeket fedezni tudja bevétellel. Egyszerűbb, ha a költségről nem kér számlát vagy nem számolja el. Vagy kiállít számlát annak, akinél feketén dolgozott. Mind a három eset valószínűbb, mint a plusz kiadás.


Arról viszont lehet szó, hogy valakinek túl kevés tiszta bevétele van, az pedig hosszú távon nehezen magyarázható, hogy (papíron) veszteséget termel (vagyis nem a költségeinek fedezése az ok, hanem a félelem a adóellenőrzéstől), így megállapodik egy-egy fiktív munkáról.

2012. szept. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Például azért kér számlát, mert a megvett anyag "beépítését" valamivel igazolnia kell a megrendelő felé, ráadásul minőségbizonylatolni is. Senki nem fogja elhinni, hogy 350 db téglából felhúztak egy garázst, és közben nincs tégla számla a könyvelésben. Ez csak egy példa. Vagy mert nem figyeli menet közben a bevétel és költség arányát...
2012. szept. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogy a téglát találta az útszélen és ezért nincs számlája róla, akkor ez így rendben van, ezt el tudom képzelni.
2012. szept. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha nem teszi bele a könyvelésbe,akkor is bukhat....nem? Ha jap egy apeh-os vizsgálatot....nem?
2012. szept. 17. 16:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nem rakja bele, akkor nem is számolja el a megvett terméket/szolgáltatást.


Nézd: Y-tól vásárolsz terméket és - egy létező - X cégnévre kéred a számlát. Y nem fogja ellenőrizni, hogy te tényleg X cégnek dolgozol. Kiadja a számlát, a vevő X cég lesz. Így viszont az X cégnél már nem lesz lekönyvelve, hiszen nem is tudnak róla, hogy "vettek" valamit. A könyvelésükben nem fog szerepelni a számla, viszont a termék se lesz a leltárukban. X cég vétett a szabályoknak? Nem.

2012. szept. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!