Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha megrongálták a bejárati...

Ha megrongálták a bejárati ajtót, fizet a biztosító?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy pár hónapja szereltettünk be egy biztonsági ajtót. Valamilyen idióta összekarcolta de tényleg mindenhol, még a kukucskálót is. Átnéztem a szerződést amit kötöttünk, nem szerepel benne konkrétan, hogy ilyen volt a régi ajtó, és ez után ennyi járna. Megmondom őszintén a nagy rohanásban még nem volt időm jelezni a cserét. Ebből lehet probléma? Ebben az esetben a biztosító megtéríti a káromat? Kell feljelentést tennem? Vagy ilyenkor mi a menete ennek? Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. jún. 26. 07:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia,azt nézd meg, hogy le van e írva az, hogy rongálásra kiterjed-e a te biztosításod és hogy pontosan mi a rongálás fogalma, illetve, hogy épületrész van -e a szerződésben.
2013. jún. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!


Megnéztem, rongálásnál a biztosítás összegénél 0 van, így gondolom sajnos nem terjed ki erre. Viszont épületrészt még csak említésszintjén sem találtam a szerződésben.

2013. jún. 28. 18:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor valószinűleg csak az ingóságaidra szól a szerződés.
2013. júl. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!