Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ismeritek az Uniqu és Brokerne...

Ismeritek az Uniqu és Brokernet féle Platinum VIP II nevezetű terméket?! Mi a véleményetek erről és az ehhez hasonló termékekről/befektetésekről?!

Figyelt kérdés

A termék linkje:

[link]


A következő években nagy valószínűséggel lesz "felesleges" 1-2 millió forintom amit nem kell h elköltsek és szeretném ha fialna! Nem baj ha hosszú táv (max 10év), a lényeg h dolgozzon a pénz és gyarapodjon! Erre a lehetőségre gondoltam, kíváncsi lennék nálam okosabbak véleményére erről és akár más egyéb befektetésről is!


A válaszokat előre is Köszönöm!!!



2013. júl. 26. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Unit-linkedbe soha ne tegyél semmilyen pénzt, csak amitől már könnyes búcsút vettél.


Én csak egy dolgot köszönhetek a unit-linkedeknek. Azt, hogy egy ilyen szerződéssel való majdnem tragédia indított arra, hogy a pénzügyi szférában dolgozzak, hogy soha többé ne próbálhassanak meg átvágni ilyenekkel. Friss egyetemista koromban a megtakarításaimat egy ilyenbe akartam tenni, de szerencsére a szerződéskötés után még 1 hónapig el lehet állni a szerződéstől, így nem veszett oda minden megtakarított pénzem egy ilyenben. (Én is rengeteget hibáztam a kérdésben, de hát pont ez volt a baj, hogy aki nem ért a pénzügyekhez -ami nem szégyen-, azt könnyen csőbe húzzák ilyenekkel.)


Rengeteg cikk foglalkozik a unit-linkedek ócskaságával az interneten. Itt van néhány, amit megosztanék veled. Mindenképpen olvasd el őket, aztán mondj véleményt:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. júl. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így van. Ezek a túlárazott sz*rok azzal hitegetnek, hogy mi mindent garantálnak meg milyen jól hoznak, valóságban a költségeik miatt szinte biztos bukók.


Szinte bármilyen más alacsony kockázatú befektetés jobbnak tűnik ezeknél.

2013. júl. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Igen, a unit-linked valóban egy viszonylag költséges konstrukció ha nem ismer az árusító cég (többnyire ügynök vagy többesügynök) és az aki lebeszél róla olyan konstrukciókat amik mögött valóban jó hozamú befektetési alapok vannak. Nekem az elmúlt fél évben 13%-ot hozott a "csak bukó" unit-linked-em mögötti alap, köszönöm elvagyok vele és azon kevesek egyike vagyok, akik jól járnak ezzel a típusú megtakarítási formával, mert a megfelelő cég megfelelő termékét választottam.
2013. okt. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Léteznek jó unit-linkedek.


100-ból 1, de ezt szó szerint kell érteni.


Egyedül most csak az Allianz Életprogramról és az Allianz Életprogram Bónuszról tudom, hogy jók.


Jók: Értsd jutalékra nem fizetsz ki az évek során százezreket, milliókat.


Utolsó, nem is azzal van a baj, hogy ne hoznának a befektetési alapok (ami vegyes), hanem hogy hiába hoz 13%-ot valahol, ha közben 13% a unit-linked éves költsége és a végén a legtöbbel jó esetben nominálisan nullán van az ember (de akkor is ott van, hogy reálértéken nem nőtt semmit a pénze, tehát bukott; és megint csak bukott ha azt nézzük, hogyha másba teszi, akkor rengeteget nőtt is volna).

2013. okt. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!