Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ilyen esetben mit tehet a...

Ilyen esetben mit tehet a biztosító?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Egy társasházban lakunk, ahol van egy 2 férőhelyes parkoló placc. A környéken mindenki itt áll meg(Balaton part, főút) ha van hely. Ma épp beparkoltam, mire a placc melletti bolt tulaj felháborodva kérdezgeti, hogy van-e biztosításom. Én értetlenkedve álltam, de válaszoltam, h igen van, mire elkezdte mutogatni az üzlet falát, ahol én elvileg neki mentem 3 hónapja. Kérdésemre, miből gondolja, hogy én voltam, azt válaszolta, hogy mert csak az én autómnak van ilyen méretű lökhárítója. Nevetve(azt hittem először, hogy viccel)megkérdeztem, hogy komolyan, csak ennek az egy autónak(honda civic) van ekkora???

Mire ő komoly arccal közölte, hogy bizony csakis ennek az egyetlennek van ekkora! És még hozzátette, hogy de ne aggódjak, a biztosítóm fizet....

1. Mivel csak én használom a kocsit 2 éve, biztos vagyok benne, hogy nem én mentem neki,

2. A kocsin semmi sérülés nincs.


A kérdés tehát az, hogy mit tehetek ilyen esetben? Vagy csak üres szódobálások a boltos részéről a fenyegetőzések?

Esetleg ha mégis feljelent(vagy mit csinálnak ilyenkor?) hogy bizonyítom, hogy nem én voltam?

Egyáltalán foglalkoznak ilyesmivel?


Válaszokat előre is köszönöm!



2013. júl. 4. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:

3 hónapja mentél neki és most panaszkodik?


Mondd meg neki, hogyha tudja bizonyítani jelentsen fel nyugodtan, egyébként pedig ne fárassza magát.

2013. júl. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyan már!

Ez több mint komolytalan.

Akkor mondd neki, hogy a lakás bejáratodnak az ajtajára meg ő támaszkodott neki piszkos kézzel fél éve, mert hát akkora a kéz nyom mint kb. az övé, és takarítsa le maga után.

Kb. ugyanúgy meg fog lepődni mint mi válaszadók a fenti helyzeten.

Most gondolj bele, mennyi "miért" van a történetben!


Miért most szól?

Miért pont te tetted volna?

Miért ne lenne más autónak is olyan nagyságú a lökhárítója?

Miért ne lenne másnak is pont olyan autója mint neked?

Miért hinne neki bárki is ha feljelentene?

Miért fizetne ilyesmiért a biztosító?

Stb, stb stb.

2013. júl. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem meg akarja csináltatni az üzlet falát és te vagy a palimadár! Neki kell bizonyítania, hogy a sérülést te okoztad. Ha jól értem, ez nem fog menni. Innentől mondjon bármit, semmit nem tehet! Illetve tehet, csak nem fog neki összejönni. Honda Civicből sem csak pár darab fut az utakon... A boltos csak egy balekot keres, aki hajlandó a biztosítására terhelni a kárt. Nem tudom fizetne-e e egyáltalán a biztosító, ha valaki el is ismerné a károkozást.

A fenti ötletek nagyon jók, valami banális baromsággal nyugodtan visszavághatsz - legalább szórakozz rajta kicsit, ha már ilyen bunkó módon akar lehúzni!

2013. júl. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!