Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A nyaralásom során kiraboltak....

Chocolatte kérdése:

A nyaralásom során kiraboltak. Kell-e fizetnie a biztosítónak, ha a lakás és értékbiztosítás nem a nyaralóra szól?

Figyelt kérdés
Balatni nyaralásunk során betörtek a nyaralóba és ott távollétünkben ellopták a notebookomat, mellyel dolgozni szerettem volna. Az Uniqa biztosító levelében azt írja, mivel nem a biztosított ingatlanból lopták el az értéket így nem fizetnek. Tudtommal az új szabályok szerint kötelességük megtéríteni (részben legalábbis), mivel nem csak lakás, hanem értékbiztosítást is kötöttünk az ingatlanra. Így hiába nem onnan lopták el, a biztosítás a biztosított értékekre nem helyrajzilag szól. Előfordulhat, hogy jól tudom?

2013. aug. 22. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem fizet, mivel a biztosítás nem a nyaralóra szól!
2013. aug. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem olvastam a szerződést, de ha nyaralóra nem kötöttetek biztosítást akkor nem köteles a biztosító fizetni. Az értékbiztosítás csak akkor érvényes ha a biztosított ingatlanból lopják el.
2013. aug. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A biztosító ezt jobban tudja. (Meg mi hárman is.)


A laptopra csak akkor járna a kártérítés, hogyha abból a lakásból lopják el, amire a biztosítás szól.

2013. aug. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerződéstől függ. Alapesetben a biztosított ingatlanból "kell"ellopni a tárgyat kártérítéshez, de bizonyos biztosítóknál van olyan, hogy üdülésre elvitt ingóságok (ált.ingóságok x%-ig) esetén biztosítási esemény megvalósulása esetén is kiterjed.
2013. aug. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyes biztosítóknál a kockázatviselés helyét ki lehet terjeszteni kiegészítő biztosítással. Ha ilyen nem volt, akkor szerintem sem kell fizetnie, de ez valóban a konkrét szerződéstől függ.
2013. aug. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok


A biztosítási szerződéssel az a bajom, hogy nem egyértelmű. Nincsen olyan pontja, hogy "nyaralásra elvitt ingóságok" vagy bármi hasonló, ugyanakkor azt sem állítja egy szóval sem, hogy csak a biztosított ingatlanból eltűnt tárgyak értékét fedezi.

Egy biztosítási szakember azt mondta kevesen tudnak róla, de a biztosítónak ebben az esetben is fizetnie kell. Namármost erről én sem a biztosítási feltételekben, sem az ezzel kapcsolatos törvényekben nem találtam semmit. De a remény él.

2013. aug. 24. 12:54
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Szia! Hol van a biztosításod?
2013. aug. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"ugyanakkor azt sem állítja egy szóval sem, hogy csak a biztosított ingatlanból eltűnt tárgyak értékét fedezi. " -ezt mondod. Most gondolj bele, ennyi erővel akkor ha hozzám vagy a szomszédodhoz vagy bárkihez betörnek majd bejelentjük a te biztosításodra,mert végülis nincs (szerinted) leírva, hogy "honnan kell" eltünnie a tárgyaknak.



És a másik:ha nincs benne a feltételben akkor az nem azt jelenti, hogy fizetni kell rá

2013. aug. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A lakásbiztosítás az adott kockázatviselési helyre érvényes. Ezt biztosan tartalmazza a szerződés. Ha ettől egyes fedezetek esetén eltér (pl. érvényes az egész országban), akkor azt külön leírják.
2013. aug. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!