Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Fizessek e a Creditforte Kft....

Hubabuba1 kérdése:

Fizessek e a Creditforte Kft. -nek?

Figyelt kérdés
Generali biztosítónál volt lakásbiztosításom. Mivel egy bizonyos idő elteltével indoklás nélkül 700 ft-al megemelték a "havi" díj összegét, én úgy döntöttem hogy indoklás nélkül nem fizetem tovább, gondolván hogy a szerződésem így érvényét veszti és könnyes búcsút veszünk egymástól. 2-3 alkalommal kaptam értesítőt hogy elmaradásom van, ezt rendezzem. Nem tettem meg, majd mély hallgatás következett. Hónapok múlva, most kaptam a Creditforte Kft. -től, egy fizetési felszólítást, hogy tartozom a Generali felé 11640 ft-al. Türelmi időre járó díj 7116 ft és Tartamengedmény 4524 ft. A Generalitól semmilyen megkeresés nem volt felém, hogy én ezekkel tartoznék? A felszólítás sima levélként érkezett. Mit tehet ebben a helyzetben?

2013. okt. 24. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

két dogot tehetsz

1. hallgatsz tovább, ahogy eddig is, és néhány év múlva kifizeted a 48765 Ft-ra nőtt tartozásodat

2. befizeted az összeget és elfelejtitek egymást


amikor változott a díj, akkor jelentkezned kellett volna, hogy ilyen feltételekkel nem szeretnél tovább fizetni, ekkor felbontották volna a szerződést, erről kaptál volna levelet és nincs több dolgotok egymással

viszont azzal szerződést szegtél, hogy nem fizetted, hiszen azt sem közölted velük, hogy nem akarsz fizetni tovább

ő küldtek levet, Te akkor is hallgattál, mint az a bizonyos a fűben, itt az eredménye, hallgathatsz tovább is, ha ebből még nem tanultál, de az összeg magasabb lesz csak, ezt tudomásul kell venni

2013. okt. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Indok nélkül nem emelik meg a díjat. Küldenek tájékoztatást,amelyben leírják, hogy miért történt. Ha meg nem érted az okát,felhívod őket és el fogják magyarázni.
2013. okt. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Márpedig megemelték, minden indoklás nélkül! Nem mondanám, ha nem így lenne. Mindegy, nekik mindent lehet. Köszönöm a válaszokat, az összeget befizettem, mert se időm, sem energiám nincs a jogi hacacáréra. Legyenek boldogok vele...
2013. nov. 4. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!