Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Visszalehet mondani egy...

Visszalehet mondani egy életbiztositást a megkötéstől számitva 2-3 hónap után?

Figyelt kérdés
mennyi költséggel jár ez?? az ügyintéző által "sima" életbiztositásnak nevezett, de lehet, hogy befektetéssel egybekötött ez a "sima".egy rokonomra beszélte rá egy jó kommunikációval rendelkező hölgy.. és már nem igazán akarja.
2009. nov. 13. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bármikor visszamondhatod. Csak a befizetett összegtől is kevesebbet fog visszakapni. Még akkor se csodálkozzatok, ha a felét. Vagy negyedét!
2009. nov. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vissza mondhatja,de nem fog visszakapni semmit,mert a szerződésben a legvégén bele van írva,hogy mennyi idő után utalnak vissza bizonyos összeget..2-3 hónap az kevés,így azt a pénzt bukni fogja..
2009. nov. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

Attól függ. Minket is belevittek két éve ebbe az életbiztosításos dologba, ígértek fűt-fát, húsz év alatt 12 milliós hasznot, és a hölgy elmondta, hogy ha nem tudjuk fizetni a havi 30 000 forintot, akkor sincs probléma, kérhetjük, hogy szüneteltessék a befizetést.

Idén úgy adódott, hogy a válság miatt felannyit keresünk, mint korábban. Érdeklődtünk, hogy fel lehet-e függeszteni a befizetést, mert pillanatnyilag nincs havonta ennyi plusz pénzünk. Kerek perec kijelentették, hogy nem lehet, és ha három hónapig nem fizetünk, megszűnik a számla, és egy fillért sem fogunk viszontlátni a pénzünkből...

Most februárban elvileg lejár a két év, amíg nem lehet felmondani a biztosítást, de ha ezt megtesszük, akkor az addig befizetett több, mint 750 000 forintunkból 120 000 forintot fognak visszaadni. Persze minél később szüntetjük meg a számlát, annál többet adnak majd vissza, vagy ahogy ők fogalmaznak, "vásárolják vissza a szerződést". De igazából csak 18 év múlva, a lejáratkor fogjuk visszakapni a pénzt teljes egészéban a kamatokkal együtt, ami pedig - ahogy a táblázatban mutatták - csak ötmillió lesz mindennel együtt, nem 12...


Úgyhogy mindenkinek üzenem, aki életbiztosításon töri a fejét, hogy nagyon-nagyon gondolja meg, és mindenképpen olvastassa át a szerződést szakemberrel! Mi csak magunkban olvastuk át, és semmi kivetnivalót nem találtam benne, pedig mielőtt rábólintottunk, direkt kerestem a hibákat, amik alapján megkopaszthatnak bennünket... Nem találtam benne átverést, jól eldugták...


Amit a rokonod tehet, hogy ezentúl nem fizet, de akkor bukta az eddig befizetett pénzt. Sajnos ilyenek a biztosítók: megnézhetik, mikor fogok én bármilyen biztosítást kötni ezután...

2009. nov. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Évekkel ezelőtt én is kötöttem életbiztosítást.Azt hittem óvatos vagyok ezért csak 5 évre kötöttem meg.(lehetett 10-15-20 évre is)Az fogott meg,hogy azt mondta a biztosítási ügynöknő,hogy 5 év után kapok 2 millió forintot amit később újra be lehet fektetni..A legkisebb összeggel kezdtem ami akkor 2000 forint volt havonta.Én rákérdeztem (fene okosnak képzeltem magam),hogy mi a helyzet az inflációval,és mi van akkor ha már nem tudom fizetni?Az inflációt vállalnom kellett,de mondták,hogy 2 év után lemondhatom ha nem tudom tovább fizetni,és akkor visszakapom a befizetett összeget,de semmi más kedvezményt nem.Vagyis a kamatok nem járnak.Tetszett így elkezdtem fizetni..Meglepetésemre 1 év alatt a 2000 forint már közel járt a 10 ezer forinthoz.Amikor panaszkodtam,hogy nagyon magas lett,avval ráztak le,hogy "hát tudja az infláció"!!!(sajnos nem nagyon tudom,hogy is működik ez,nem értek ezekhez a dolgokhoz)ezért tovább fizettem.2 év után már több mint 15 ezret fizettem havonta,(gyes mellett nagyon nehéz volt)Megnéztem a szerződést,és úgy döntöttem 2 év elég volt.Megvártam míg 2 hét is eltelt a 2 évből,és személyesen bementem a biztosítócéghez,hogy felmondjam a szerződés,és ahogy mondták visszakapjam az eddig befizetett összeget.Ott ért a hideg zuhany több okból is.

Amikor megtudták az okot,hogy mit akarok már sehol nem volt a kedves mosoly,és nyájas beszéd.Helyette jött a flegma stílus,és a lekezelő modor.Úgy éreztem magam mint egy orvosi előadáson amikor egy laikusnak próbálják elmondani a szívműtét folyamatát latinul...Megkértem,hogy "konyhanyelven" beszéljen,voltaképpen majdnem lehülyézett,hogy ilyen s@ggfejt nem ért semmit!!!(itt már pipa lettem,és bekeményítettem én is)

Visszafogta magát majd a szerződés utolsó lapján legalul mutatott egy írást.Annyira apró betűkkel volt írva,hogy először azt hittem,hogy csak a cég bejegyzései vannak oda írva,meg ,hogy melyik nyomda készítette a nyomtatványt.Tudjátok amikor a papír alján oda van írva hogy "made in China"...

Végül oda volt írva,hogy tudomásul veszem,és elfogadom,hogy a biztosító cég befekteti,és forgalmazza a pénzemet.Ha nyereséges akkor nekem is jár a nyereségből százalék ha veszít akkor ezt is tudomásul veszem..Kijelentették,hogy rossz befektetést csináltak így az összes pénzem elveszett.őrjöngtem!!Ügyvédhez mentem,végül is a bíróságon megtévesztés miatt pert nyertem,de csak a töredékét kaptam vissza amit befizettem..Ennek lassan 15 éve de soha nem kötöttem biztosítást,és soha nem is fogok!!

2009. nov. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1 hónap a maximum, amíg büntetlenül felbonthatsz egy szerződést. Az életbiztosítással egybekötött megtakarítások kizárólag azoknak valók, azoknak éri meg, akik a futamidő végéig valóban vállalni szeretnék, vállalni tudják a takarékoskodást. Épp ezért nem szabad túlvállalnia magát senkinek egy ilyen szerződéssel, de azért én egyáltalán nem tartom rossznak ezeket a dolgokat. Elmondanék két példát. 18 évvel ez előtt, amikor még szinte senki nem ismerte ezeket a konstrukciókat, a férjem kötött egy 15 éves szerződést. Eleinte megterhelő volt minden évben összeszedni rá a manit, aztán az infláció ellenére egyre könnyebben ment, mert a férjem jól keresett, így mire a fiunk 18 éves lett, pár milla összejött belőle.

Én is kötöttem 7 éve egy 5000Ft havidíjasat, ami akkor sok volt nekem havonta, de ma már észre sem veszem, hogy vonnak a számlámról havi 8000Ft-ot. Észrevétlenül össze fog gyűlni kb 1 milla, mire lejár és az akkor talált pénz lesz, akármire költhetem. Nem igazán ismerek olyan embert, aki magától, önszorgalomból minden hónapban szépen félrerakogat valamennyit évtizedeken keresztül. Nem ez jellemző az emberekre, inkább az, hogy ami pénze van, azt utolsó fillérig elkölti, feléli, aztán nyavajog, hogy hoppá, nekem miért nincs semmim?. Én úgy döntöttem, hogy arról a kis pénzről havonta nem veszek tudomást, mintha nem is lenne, de soha nem szabad olyan szerződést kötni, ami már rögtön az elején halálra van ítélve és nem vállalható már a második hónapban, évben se.

Megmondom őszintén, ezek a konstrukciók nem a szegény embereknek, minimálbéreseknek vannak kitalálva, hanem a közép osztálynak. Azoknak való, akiknek ez könnyedén menne, de mégse takarékoskodnak, inkább megvesznek mindent, ami a szemük elé kerül. Magyarországon nem szegény mindenki. Meg kell nézni a bevásárlóközpontokat akár hétköznap este is, hogy mennyi marhaságot képesek összevásárolni az emberek, de valaki azt is elmagyarázhatná nekem, honnan került elő 900 milliárd!!!! a lakosságtól ebben az évben, amit bankbetétekbe tettek, mert megemelkedtek a betéti kamatok.

2009. nov. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!a tapasztalatok alapján inkább célszerűbb lenne felbontatni már az elején...hátha részvénytúlsúlyos az alap amibe fektetett neki a biztositó és akkor tényleg úszhat minden!

köszönöm mégegyszer

2009. nov. 13. 14:59
 7/12 anonim ***** válasza:
ha bizonyítani tudod, hogy rossz tanácsadás volt, hamis állításokkal egybekötve, akkor megtámadhatod az egész szerződést.
2009. nov. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hu nagyon sajnálom, akikkel ezek a dolgok megtörténtek, már csak azért is, mert én mint pénzügyi tanácsadó dolgozok, és elkeserít ha olyan üzletkötőkről hallok akik ilyen csunyán félretájékoztatták az embereket...Annyit tanácsolnék mindenkinek, hogy ha valami pénzügyi dologba, kezd , vagy csak érdeklődne, kérdezze meg az ismerőseit biztos találkozott valamelyik már egy független tanácsadóval aki tud segíteni!Ezért is vagyok büszke a mi cégünkre, igyekszek mindenkinek minden apróbetűt elmondani, hogy tudja mit vállal!!Engem is csaptak már be (mobilszolgáltató-apróbetű) tudom milyen tehetetlen az ember ha aláírt egy szerződést, de nem tájékoztatták elötte:S

A kérdezőnek annyit tudnék felajánlani hogy ha szeretné szívesen átnézem a szerződést ha el tudja faxolni, vagy e mailen elküldeni bescannelve...ha szeretné keressen meg privátban.

2009. nov. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, mibe fektették szerződéskötéskor a pénzt, hanem az, hogy folyamatosan nyomon követik-e a változásokat évekre, évtizedekre azok, akiknél kötötte. (Sajnos nem jellemző.)

Most, hogy a részvények nagyon szépen termelnek, a legtöbb eszköz alap kiváló teljesítményt nyújt, kifejezetten előnyös, ha részvényekbe került a pénz. Az a fontos, hogy folyamatosan figyelje valaki, mikor kell az alapok között váltani. Ehhez kell egy jó szakember. Nem a szerződésekkel van a baj, hanem a tájékozatlansággal és a sok félreinformáltsággal.

2009. nov. 15. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
A kötvény átvételétől 30 napon belül jogosult vagy felmondani.
2009. nov. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!