Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Aki ismeri az Aegon Mix...

Aki ismeri az Aegon Mix életbiztosítást, esetleg van aktív szerződése, írna róla véleményt?

Figyelt kérdés
Pénzügyi tanácsadón keresztül kötöttem, elvileg abból a célból, hogy önerőt gyűjtsek későbbi lakásvásárláshoz. Azt nem mondom, hogy megbántam, de arról már nem vagyok meggyőződve, hogy ez tényleg annyira jó befektetés. Aki esetleg ért hozzá nálam kicsit jobban, leírná a véleményét? Köszönöm!
2011. szept. 7. 12:25
 1/5 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Mit szeretnél róla tudni? Én köthetek ilyet, tehát teljes mértékben ismerem, de fölösleges dolgokat teleírni,amit már hallottál, csak azt ami neked fontos és érdekel,miben vagy bizonytalan?

A lényege:

10-25 évre köthető,fontos dolog, hogy kiegészítő csomagokat lehet hozzá kötni, mint egészségügyi, mint baleseti résszel.

26. hónap után van lehetőség pénzkivonásra és a 10. év után Ütemezett lejárati szolgáltatásra (Évente kifizetnek neked X ft-ot ahhoz mérten, hogy mennyi évre kéred.)

Nagyságrendileg ezek a legfontosabbak.

2011. szept. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! 25 évre szól a szerződésem, tudsz esetleg valami táblázatot, ami alapján ki lehet számolni, hogy ha a 10. év után elkezdeném "felhasználni", akkor hogy járhatnánk a legjobban? Gondolom, ez nagyban függ a havi befizetéstől is. A 25 év nagyon soknak tűnik nekem, hogy ne nyúljunk hozzá. Sajnos, mikor kötöttem nem sok lövésem volt a témához, és a kedves tanácsadó hölgyet is inkább a jutaléka érdekelte szerintem.
2011. szept. 8. 11:20
 3/5 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Ehhez nincs táblázat, mert attól függ, hogy ugye mennyi pénz lesz benne. Nem hiszem, hogy nem felelne meg ez a szerződés a célnak, de nem is tudom a teljes helyzetet így nem akarok beleszólni. A legfontosabb, hogy mikor kötöttétek és azóta tartja-e veletek a kapcsolatot az üzletkötő. Illetve miért nem hozzá fordulsz ilyen esetekben ha valami nem teljesen tiszta, vagy érthető.

Ami pedig a legfontosabb, írtad, hogy a 25 év soknak tűnik. Sajnos mindenkinek soknak tűnik ,de az lesz gazdagabb, aki kibírja. Mindig hozzányúlsz és valamire elköltitek, hogy fog megvalósulni az a cél ami miatt kötöttétek?? Illetve miért gondolod, hogy nem jó befektetés?

2011. szept. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát nagyjából azért nem tartom vele a kapcsolatot, amiket leírtál :). Mondja a magáét, de érdemben nem tesz hozzá semmit. Nem is érdekli az aktuális helyzetem. Nyilván nem azért akarnék hamarabb pénzt kivenni, hogy kiszúrjak magammal, hanem mert muszáj. Vagy inkább el kéne adósodni a megtakarításom érdekében? Azért köszönöm.
2011. szept. 8. 16:24
 5/5 anonim ***** válasza:

A megtakarítás jellegű életbiztosítások hosszútávon 1-2% reálhozamot teljesítenek. Hangsúlyozom reálhozamot!

Mert ugye a tiszta nyereség az csak az infláció és a költségek feletti rész.

Az Aegon Mix TKM-je 3,46-6,49% ez csak akkor igaz ha végigfizetsz 20 évet, különben kicsit rosszabb, valamint befolyásolja ha kértél bele biztosítási díjat is (mert a TKM számítás csak egy típuspélda alapján történik)

Azaz akkor vagy a pénzednél ha a befektetésed (TKM+infláció) a mai adatok alapján 8-9%-ot hozna évente. (feltételezve, hogy 5-6% nyereség mindig keletkezik a befektetésen)

Ekkor 0 a reálhozam.

Persze, ha menedzseled a befektetésed, hozhat ez 10% felett is évente, akkor lehet pozitív éves reálhozamod.

Rövidtávra nem feltétlenül ilyen befektetésben kell gondolkodnod, de nyugdíj kiegészítésnek jó lehet.

2011. szept. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!