Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Quantum tőkevédett életbiztosí...

Quantum tőkevédett életbiztosítást kötöttem a Grupamánál-Otp-nél 10 évre! Jól tettem?

Figyelt kérdés
Havi 11.500 FT-ot fizetek havonta,amiből 10e ft megtakarítás!És nem vagyok tisztába vele,hogy mennyit kapok vissza 10év után!!1millió ft-ra emlékszem.de az nem lehet ugye??Megnéztem a szerződést,de ilyen nincs benne,hogy mennyi jár elérés esetén!íelőre is köszi
2011. ápr. 5. 21:06
 1/8 anonim válasza:

Szerintem rosszul tetted. Nekem is volt ilyen.

Eleve mire fizetsz havi 1500-at? Biztosításra? Minek? Van családod akiről gondoskodni akarsz, ha elcsap a hajókötél?

Ezek úgy működnek, hogy a faszi, aki bebolondított erre, kapcsiból kap egy komoly jutalékot, amit levonnak a dohányodból.

Ha bármikor ki akarsz szállni korábban, még a berakott pénzed sem látod viszont.

Szoktak hazudozni, hogy mennyit kapsz a végén, de igazából ezt nem lehet megmondani.

A tőkevédett azt jelenti, hogy min. a berakott pénzedet (10x12x10000) visszakapod 10 év múlva. Ez mondjuk nem nagy produkció.

Szerintem pánikszerűen mondd vissza a szerződést, akár veszteség árán is.

Ha be akarsz fektetni vegyél tőkevédett nyíltvégű

2011. ápr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

alapok jegyeiből, mindenféle hülye megkötés nélkül.

Ha meg biztosítást akarsz, vegyél azt. De kár keverni.

A biztosítók sz@rháziak.

2011. ápr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen van családom,van egy 2 éves kislányom és férjem!Inkább megtakarítást szerettem volna,és ajánlották az otp-be a biztosítással együtt,én meg beleugrottam :-(((( 6hónapja fizetek,havi 11.300 Ft-ot!Csak tényleg azt nem tudom,hogy mennyi lesz a végén!?
2011. ápr. 6. 06:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Mivel a döntő többsége a pénzednek befektetésre kerül, ezért valóban nem lehet tudni, hogy mennyi lesz a végén, ez a 10 év teljesítményétől függ. Ha ez a gondod, ne aggódj miatta, honnan tudná bárki is, hogy mennyi lesz a kötvények, részvények vagy alapok hozama 10 év múlva.

Nekem is volt ilyen biztosításom, rosszul nem jártam, igaz, kifejezetten jól se, átlagos, kb banki teljesítményt hoztak.

2011. ápr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Alapvetően nem a legjobb, de nem is a legrosszabb! A biztosításokat általában költség (TKM = Teljes Költség Mutató) és hozamok alapján szoktuk összehasonlítani! A tőke és hozamgarantált alapok kecsegetőek, de nem feltétlen hozzák mindig a legjobb hozamokat!


Ha érdekel, hogy egy helyen megnézd a piacon fellelhető lehetőségeket, tudok ajánlani valakit!

2011. ápr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne hallgass a negatívumokra!

Persze én is azt mondom, hogy attól van jobb is!

De a biztosítás kell/kellene mindenkinek.

Saját példámból kiindulva:27 évesen lettem özvegy, a férjem elindult dolgozni és nem jött haza. Kis gyerekkel maradtam egyedül. Mivel én szeretem biztonságban tudni magamat nekem is és neki is volt biztosítása. A lányunk most 18 éves lett. Megyünk felvenni a biztosítási pénzt.

Gondolj csak bele: megkötöm az autóra a cascot kötelezőt, és nincs életbiztim mi értelme van? Jól tetted, sőt magasabb biztosítást tetettem volna bele. Felelősséggel tartozol szeretteidnek. Csak legközelebb nézz szét a piacon.

2011. ápr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy tájékozódni előtte kell. Utána nehéz módosításokat korrektül intézni. Főleg az első 2 évben. Fontos lett volna eldönteni mi a cél!! Biztosítani az életed, vagy megtakarítani! Ha nem akartál biztosítást akkor sem jelenteném ki, hogy rosszul döntöttél, bár a mögöttes eszközalapot nem ismerem és a biztosítás szerkezetét sem. Egyébként, ha jó feltételt találtam ( [link] ) a lap alján akkor fútólag áttekintve neked az összes tőkerészbe fizetett pénzed minimum 100%-a visszajár, de csak ha 10 évig fizeted is!! Egyéb esetben visszavásárlási érték, és árfolyam szerint.

Nekem úgy tünt túl sok variációs lehetőséged egyébként sincs. Azt kell felmérned mi a célod! Egyébként itt: [link] elég sok kérdésre kaphatsz korrekt választ életbiztosítás témában. És, ha nincs ott kérdezz bátran.

Örülök, ha segithettem :)

Ja és szerintem lehetséges az 1 millió, de a 10x12x10000 is.

2011. ápr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy biztosítást kötöttél, az önmagában értékelendő dolog. Hogy pont ezt a konstrukciót választottad, hát az már más kérdés, hogy mennyire jó Én 5 éve kötöttem az első kombinált életbiztosításomat úgy, hogy előtte több ajánlatot is meghallgattam, különböző biztosítókét. Amit választottam, azzal egy alkusz barátom ismertetett meg. Szerencsés vagyok, mert mostanra jobban beleástam magam ebbe a dologba és tudom, hogy jó helyen van a pénzem, ha pedig bármi történne velem, akkor is ez a társaság korrektül fizet! Láttam rá nem is egy példát.
2011. máj. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!