Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Szerintetek 10-15 év után van...

Szerintetek 10-15 év után van esély rá, hogy jól jövök ki egyösszegű Generali Aranyszárny unit-linked biztosításból?

Figyelt kérdés
Már régen kötöttem, mostanában sokan leírták a negatívumokat, de akkoriban nem volt olyan felkapott téma. 1 500 000 Ft-ról van szó.

2013. nov. 5. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt neked most senki nem fogja tudni megmondani, hogy mi lesz 10-15 év múlva. Lehet, hogy jól, lehet, hogy valamelyik kormány jó ötletnek gondolja, hogy a kincstárat bővítse a pénzeddel.

1-2 évre sem lehet tervezni a befektetéseket.

2013. nov. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kormány az ilyen típusú biztosításokat jelenleg nem tudja behúzni. A Generali nem biztos, hogy jó választás volt. A unit-linked biztikre általában igaz, hogy nehéz jól kijönni belőlük (de nem lehetetlen). Ha már régen kezdted szerintem tartsd meg, újat semmiképp ne köss, mert újra kivárhatod a 10-15 évet.
2013. nov. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Javaslom, h kérj online hozzáférést a számládhoz (Generali weboldalán) így pontosan látod hogy állsz, és bele tudsz avatkozni a szerződésbe.


A végső eredmény 2 dologtól függ, a költségek konstansok. A 2 függő dolog:

- milyen biztosításokat tartalmaz, ill a jelen esetben ezeknek mi a költsége. Ugyanis ezekre számított díj nem kerül befektetésre.

- milyen befektetési alapokban van a pénzed elhelyezve, milyen a hozamgörbe. Azt tudnod kell, hogy ha nem számolunk biztosítási költséggel (az előbbi tétel) akkor ennél a konstrukciónál kb éves 7% hozamot kell produkálnod, hogy a pénzednél legyél a végén, és akkor még nem számoltunk a reálértékvesztéssel.


Több lejáró aranyszárny terméket láttam, akik kötvényalapban pihentették a pénzüket végig, nem jártak rosszul. De ez már nem lesz igaz a következő időszakra a kötvényhozamok csökkenése miatt.

Sajnos elég átlagos befektetési teljesítményt mutatott eddig a Generali, nem leszel ebből gazdag.

Érdemes talán a garanciát tartalmazó eszközalapokat választanod a jövőben mint pl az árfolyamfix2019. Persze nem tudom mennyi van még neked hátra a szerződésből. Légy óvatos befektető, a portfóliód 50%-a maradjon kötvény. Sok szerencsét!

2013. nov. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%

Nem nagyon. 10 év alatt kb 630 ezer forintot fognak levonni különböző költségek címén. 15 év alatt ez még magasabbra fog szökni.


Én a helyedben most felmondanám. Ha nem most veszted el a visszavásárlási táblázat miatti levonást, akkor azt más költségekkel fogják fokozatosan levonni. Helyette átvinném a pénzem egy olyan helyre, ahol rugalmasabb feltételek mellett hozzáférnék, és ráadásuk még ilyen horror költségei sincsenek. A biztosítókat pedig felejtsd el ha megtakarítani szeretnél!

2013. nov. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 cdx válasza:

Az Aranyszárny elég sz*r. Szüntesd meg és keress másik UL- biztosítrást vagy tedd más formába a pénzed.

Üdv. Péter

2017. okt. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!