Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Társadalom biztositást hol...

Társadalom biztositást hol kell bejelnteni?

Figyelt kérdés
Ugyan is az iskola nem jelenti be. Közbe meg be akarják hajtani rajtam.

2013. nov. 20. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:

A problémád nem egyértelmű. Diák vagy, és mégis követeli Rajtad az állam az egészségügyi szolgáltatási járulékot?

Ha igen, akkor egyszerűen igazolod a NAV felé, hogy fennáll a tanulói hallgatói jogviszonyod, ezért nem kell fizetned járulékot. Erre kérsz az iskolától igazolást, dátummal, pecséttel, aláírással ellátva.

Olyan egyébként nincs, hogy az iskola nem jelenti be. Nyilvántartásba vagy véve a központi rendszerben, mint diák, tehát csak valami más "bibi" lehet a dologban, hogy potyautasként jelensz meg a rendszerben...:)

2013. nov. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van iskola látogatási papirom arról hogy szeptembertől iskolába járok. Tegnap tudtam meg a pulmonológusomtól (asztmára doktor) hogy nincs még bejelentve. Ő is csak azért vizsgál meg mert rendes.
2013. nov. 21. 12:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Az orvosnak kötelező ellátnia akkor is, ha rendezetlen a jogviszonyod.

Ez nem rendesség tőle, hanem törvényi kötelezettsége.


Az iskola nagy valószínűséggel bejelentett, de lehet, hogy rossz adatokkal, vagy nem dolgozták fel/tévesen dolgozták fel a bejelentést. Vagy még nem rögzítették a rendszerben.


"Közbe meg be akarják hajtani rajtam."

Aki be akarja hajtani rajtad, annak a felszólító/értesítő levelére válaszolva megküldöd az iskolalátogatásid.

2013. nov. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen... és szerinted ha most fogom magam és bemegyek a NAV-hoz egy iskolalátogatásival akkor ott le tudom jelenteni?
2013. nov. 22. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!