Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha az autómra a legmagasabb...

Ha az autómra a legmagasabb biztosítást kötöm és ellopják akkor az autó teljes árát vissza fizetné a biztosító?

Figyelt kérdés
pont olyan márka amit gyakran lopnak,és szabadban alszik.Milyen biztosítást kössek h ha ellopják, a teljes árát vissza kapjam?Van egyáltalán ilyen?
2013. okt. 22. 22:13
 1/7 Shai-Hulud ***** válasza:

Nincs. Egyetlen biztosító sem hülye, hogy teljes árat fizessen.

Akkor ez lenne az autócserének a legegyszerűbb módja. :-)

2013. okt. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 acelsziv ***** válasza:
90%
Mi az, hogy legmagasabb? Olyat köss, amiben van lopáskár, esetleg az autó extra felszereléseire is vonatkozóan. Ha ellopják, akkor évjárat/felszereltség alapján kiszámított árat fogsz kapni és nem annyit, amennyiért anno vetted.
2013. okt. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Ha Toyotát veszel és Toyota-Generali biztosítást kötsz, akkor az autó egy éves koráig az autó vételi árát téríti a biztosító lopáskár esetén.
2013. okt. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Teljes vetelar visszafizetesrol meg en sem hallottam es nincs Toyotam, de az en biztositasom olyan, hogy ha oda a kocsi (lopas, vagy villam miatt leeg vagy ilyesmi) akkor a bizti fizet. Nem nekem, hanem a banknak, mert kolcsont vettem fel ra es a bizti annyit fizet a bankbnak amennyi meg visszavan a kolcsonbol. Vagyis a vegen nem lesz autom de adossagom sem es mehetek mas bankhoz masik kolcsonert uj autora :)



(egy idoben nekem is olyan kocsim volt amit szerettek lopni (egyszer meg is probaltak, sikertelenul) de az autoszerelo belerakott ket biztonsagi kapcsolot, ami nelkul a kocsi nem indult; az egyik egy kis kapcsolo elrejtve a muszerfalon a masik a vilagitasra volt kotve.... persze ha nagyon el akarjak lopni felteszik trailerre azt viszik de a tolvaj dolgat megnehezitette volna)

2013. okt. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ehhez nem a legdrágább biztosítást kell kötnöd, hanem egy sima lopás elleni CASCO biztosítást.


Ennek egyrészről van egy ÖNRÉSZE, amit te állsz, ha ellopják az autót (ez biztosítóként és csomagonként változó, érdeklődd meg), a fennmaradó összeget meg úgy fizetik ki, hogy avultatják a kocsit. Példa:


Új autó, 10M forint.

2 évesen ugyan az az autó 5M forint.

4 évesen ugyan az az autó 3,5m forint.


Ha 2 évesen lopják el, akkor a biztosító 5M forint minusz önrészt fog neked fizetni. Ha az önrész mondjuk 500e forint akkor 4,5M-t. Ha 4 évesen lopják el akkor 3,5M minusz önrészt, azaz 3M forintot. És így tovább.

2013. okt. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es: Csak óvatosan! A biztosító közel sem biztos, hogy kifizeti a teljes tartozásod! Egyik ismerősömnek is hitelre volt az autó majd Totálkárra törték szerencsétlent és a biztosító csak a töredékét fizette (tudod amortizáció!), így autója se maradt, de legalább tartozása még bőséggel!!! Így nincs autója, de még továbbra is fizeti a törlesztőket a banknak a már nem is létező autóra!

Ezért nem kéne nekem hitel autóra a büdös életben sohasem!

2013. okt. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4es vagyok; koszi a tanacsot. Az igazsag h kulfoldon elek. Itt mar 1.9%-ra is el lehet hozni egy uj autot hitelre es a biztosito tenyleg a hitelt fizeti es nem a kocsit. A kocsi amortizacios erteket majd akkor fizeti ha mar lejart a hitel, az auto a nevemen van es esetleg akkor tortenik vele vmi.
2013. okt. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!