Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » KGFB, mikori dátummal szüntess...

KGFB, mikori dátummal szüntessm meg a kötelezőt?

Figyelt kérdés
Édesanyám áprilisban elhunyt de nem írattam át a kocsit amit örököltem. Most felszólított az önkormányzat és át kell íratnom a nevemre nov. 30-ig kaptam haladékot. A kötelezőt le kell mondanom, de április óta fizettük anyukám nevében. Akkor most áprilistól mondjam le vagy mostantól? Visszaadják a pénzt amit azóta befizettünk? Köszönöm a válaszokat előre is. Csak azért nem írattam át eddig, mert nem tudtam hogy ez (is) kötelező....:( Most már tudom.
2009. nov. 24. 22:30
 1/3 anonim válasza:
Kötelezőt kell rá fizetni akkor is ha édesanyád már nem él szegény.Nagyon sajnálom. Kérdésedre a válasz, hogy fizesd ki az eddig elmaradást. És nézd meg hol a legolcsóbb. Ha találsz máshol jóval olcsóbbat, akkor hétfőn legkésőbb még felmonhatod és dec. 31-ig keress fel egy aktuális képviselőt vagy menj el ahhoz a biztosítóhoz, ahol olcsóbb.
2009. nov. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Arra figyelj hogy ne keverd össze a 209-es és a 2010 éveket!

Úgy menj átiratni, hogy már előtte megkötöd, de hangsúlyozom, 2009 évre! Ahogy megkötötted, fel is mondhatod nov 30-ig (évfordulós felmondás) mert biztos olcsóbban meg tudod 2010-re kötni.

Anyukád biztosítóját addig kell fizetni amíg át nem iratod a kocsit, ha többet fizettél be pl. decemberig rendezve van, akkor visszautalják azt az 1 hónapot.

2009. nov. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, már megoldódott a dolog. A hagyatéki végzés dátumától mondja fel a biztosító és visszautalják a plusz befizetést.

Üdv.

Inda

2009. nov. 28. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!