Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Miért nem kötnek az emberek...

Miért nem kötnek az emberek sírkőbiztosítást?

Figyelt kérdés

2014. jan. 3. 00:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Az mi?
2014. jan. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló pontosan leírta a lényeget. Azért mert az emberek 99%-a azt se tudja hogy van ilyen. Köztük én se tudtam.
2014. jan. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Összességében kevés sír rongálódik/rongálnak meg, tehát nem szükségszerű a biztosítás igénye.

2. nem tudják, h van ilyen.

3. inkább vállalja, h saját pénzből újat csináltat.

4. az ügynökben kisebb a késztetés a kis jutalék miatt a meggyőzésre.

2014. jan. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor fizet ha szándékosan megrongálják a sírkövet, illetve ha természeti csapás éri pl. rádőlhet egy fa. Sajnos valóban nem elterjedt, de üzletkötőként nem egy sírnál láttam komoly károkat. A temető üzemeltetőknek nincs biztosításuk ilyen kárra, és nem is fizetnek ilyen kár esetén! Nálunk lakásbiztosításon belül köthető.
2014. jan. 3. 12:47
 5/7 Krill válasza:

Ami pénzt megspóroltam életem során azzal hogy nem kötöttem biztosítást, abból minden felmerülő káromat tudom fizetni.

Lakás/ház biztosítás aminek értelme van, mert azt nem tudnám csak úgy fizetni. Illetve ugyan ebből a megfontolásból új autóra érdemes kötni, vagy külföldi út esetén a betegbiztosítás, aminek értelmét látom, ez utóbbinál inkább azért mert olcsó, és jóval könnyebb az ellátás, hazajövetel, meg egyéb ügyintézés ha van ilyen. Minden másra vannak jobb pénzügyi befektetési formák is. A legtöbb biztosítás olyan mint a 0%-os áruhitel. Elsőre kedvezőnek tűnik, de ha valaki utána számol rájön hogy ezen is csak a bank nyerhet.

2014. jan. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves Krill! Nem azon múlik egy sírkő helyreállítása, hogy mennyit nem költöttél el életed folyamán a plusz biztosításra, hanem hogy ha a sírkövet pótolni kell, van-e rá pénzed.
2014. jan. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves Krill! Sajnálattal olvasom, hogy a ház/lakás és autó többet ér mint az életed. Én személy szerint inkább egy életbiztosítást kötök mint egy lakásbiztosítást. :)
2014. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!