Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Befejeztem a sulit, most...

Befejeztem a sulit, most otthon vagyok. Meddig van tb-m?

Figyelt kérdés
2009. dec. 8. 01:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Semeddig, nincs TB-d.Menj dolgozni!
2009. dec. 8. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Ha már elmúltál 18, akkor nincs Tb-d.Jelentkezni kell az Apehnél, ők küldenek csekket, és havonta kb. 4300 Ft-ot kell fizetni magad után. Vagy sürgősen munkát keresni, ahol be is jelentenek, és fizetik utánad.
2009. dec. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nappalin tanultál, akkor rád ez vonatkozik:

alapfokú, középfokú nevelési-oktatási vagy felsőoktatási intézményben (ha az a közoktatási vagy a felsőoktatási törvény hatálya alá tartozik) nappali rendszerű oktatás keretében tanulmányokat foly-tató magyar állampolgár a tanulói/hallgatói jogviszony kezdetétől a diákigazolványra való jogosult-sága megszűnéséig (a tanulói/hallgatói jogviszony szünetelése alatt is jogosultak) [illetve, a diák-igazolvány lejáratát követő további 45 napig (ha a jogviszony 45 napnál rövidebb volt, akkor a megszűnését követően az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság a tanulói jog-viszony idejével hosszabbodik meg)] ha tb-i szempontból belföldinek minősül ( [link]

Viszont regisztráltasd magad a munkaügyiben, igaz, hogy ellátást (járulékot, segélyt) nem kapsz, de találhatsz átképzést (arra fizetnek)

2009. dec. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Már nincs.
2009. dec. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Szeptember óta munkát keresek, nulla sikerrel. Elmegyek a munkaügyibe, regisztráltatom magam. Viszont jövő szeptembertől újra suliba fogok járni.
2009. dec. 8. 11:06
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én júniusban végeztem az egyetemmel. Okt. 31-ig voltam biztosítva, de utána kaptam még 45 nap-ot, tehát dec. 15-től kell fizetnem. Azt hallottam, hogy elég, ha januárban visszamenőleg kifizetem a december felét. Szerintetek mikor kell elkezdeni intézkedni? Elég január?
2009. dec. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A barátnőm 5 hónapig nem volt biztosítva, bement, és simán visszafizette visszamenőleg. Semmi gáz nem volt, nem mondtak semmit, nem jár szankcióval, stb. Szerintem elég januártól, bár vigyázz magadra ilyen taknyos időben. :)
2009. dec. 9. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!